З якою періодичністю має звітувати профспілка про свою роботу

678
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

В установі діє профспілка. Чи повинна вона звітувати перед членами профспілки про свою роботу і з якою періодичністю?

Відповідь

СКАЧАТИ зразок цивільно-правового договору

Сторони, що підписали колективний договір, угоду, щорічно в строки, які передбачає колективний договір, угода, звітують про їхнє виконання (ч. 3 ст. 15 Закону України «Про колективні договори та угоди» від 01.07.1993№ 3356-XII).

Про те, що виборний профспілковий орган установи, організації зобов’язаний звітувати про виконання колективного договору саме на загальних зборах трудового колективу, зазначає й стаття 38 Закону України «Про професійні спілки, їхні права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 № 1045-XIV.

Розглядає та схвалює проєкт колективного договору трудовий колектив також під час загальних зборів (конференції). Тож щорічне звітування сторін повинно відбуватися на загальних зборах (конференції) трудового колективу.

Утім, сторони можуть передбачити в колективному договорі й іншу періодичність та організаційні форми звітування, наприклад, проведення щоквартальних спільних зустрічей з розгляду виконання колективного договору, обмін письмовими звітами тощо.

З якою періодичністю має звітувати профспілка про свою роботу
ІРИНА ЧИГИР,головний редактор Експертус Головбух
Якнайшвидше перевірте свої цивільно-правові договори. Вилучіть із них усе, що дає підстави перекваліфікувати їх на трудові. Ризики претензій від контролерів зросли, причому одразу від двох відомств — ДПС і Держпраці. Читайте, через які формулювання у договорах організацію оштрафують на 50 тис. грн

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт виконаних робіт – зразок

⭐️Установа, яка отримує від сторонньої юридичної особи роботи чи послуги, має їх належно оформити первинним документом. Таким документом є акт виконаних робіт або ж акт наданих послуг. ⭐️ Розповімо, як його правильно оформити, і наведемо зразок.
228611

Видаткова накладна – бланк | зразок

Видаткова накладна – це первинний документ, який дає змогу обліковувати рух матеріальних цінностей, тож використовують бланк чи не всі установи. І хоча бухгалтери мають з нею справу мало не щодня, запитань щодо заповнення багато. Відповімо на найбільш поширені та дамо зразок.
118661

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

✔️ Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. ✔️ Коли та яку застосовувати 2024 року, а також їх бланки та зразки – у статті.
298884

Цивільно-правовий договір з працівником – зразок

Поговоримо про ЦПД договір – визначення, лікарняні, ЄСВ, термін дії, а також небезпечні формулювання, що можуть призвести до штрафів. Розглянемо, що краще: трудовий або цивільно-правовий договір, приклади оподаткування. Наводимо зразок договору.
305056

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
30474