Хто підпише протокол та лікарняний за голову комісії із соцстраху

6239

Запитання

Якщо голова комісії із соціального страхування перебуває у відпустці, хто підписує протокол та третю графу лікарняного?

Відповідь

Якщо голова комісії із соціального страхування відсутній на засіданні, вкажіть про це в протоколі. Протокол підпишуть усі присутні члени комісії та заступник голови. Далі — докладно.

Комісію із соціального страхування підприємства (далі — Комісія) створюють на підприємстві незалежно від форми власності та господарювання, якщо чисельність працівників перевищує 15 осіб. Якщо на підприємстві працює 15 і менше осіб, обирають уповноваженого із соціального страхування (далі — Уповноважений). Підстава — пункт 1.4 Положення про комісію (уповноваженого) зі страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженого постановою ФСС від 19.07.2018 № 13 (далі — Положення № 13).

На першому засіданні Комісії відкритим голосуванням обирають її голову та заступника голови, які представлятимуть інтереси різних сторін — працівників та адміністрації. Голова Комісії та його заступник відповідають за невиконання своїх повноважень перед Комісією (п. 4.1 Положення № 13).

Основною формою роботи Комісії є засідання, які проводять відповідно до затвердженого нею плану, але не рідше двох разів на місяць. Члени Комісії беруть участь у її засіданнях особисто і не мають права передати свої повноваження іншим посадовим особам (абз. 1 п. 4.1 Положення № 13).

Комісія правомочна ухвалювати рішення за наявності на засіданні:

  • більше половини її членів;
  • представника кожної сторони.

Підстава — абзац другий пункту 4.1 Положення № 13.

Хто підпише протокол та лікарняний за голову комісії із соцстрахуПоложення № 13 не передбачає, що засідання Комісії не проводять, якщо відсутній її голова. Тож проводьте засідання, якщо на засіданні Комісії присутня більшість членів Комісії і є представники кожної сторони.

Рішення Комісії оформлюють протоколом у день, коли його ухвалюють. Протокол оформлюють за типовою формою згідно з Додатком до Положення № 13 (п. 4.3 Положення № 13).

Протокол підписують голова Комісії, його заступник та всі члени Комісії. Якщо голова Комісії відсутній на засіданні через відпустку, лікарняний, відрядження, в протоколі вкажіть, що він відсутній. Відтак і протокол за голову Комісії ніхто не підписує. Достатньо буде підписів присутніх членів Комісії, у т. ч. його заступника.

Частину ІІІ листка непрацездатності (далі — ЛН) заповнює голова Комісії або уповноважена особа, на яку поклали призначення допомоги. В ЛН вказують посаду, підпис і прізвище уповноваженої особи. Цю частину ЛН заповнює голова Комісії, а в разі відсутності голови — його заступник. Тоді в частині ІІІ ЛН заступник зазначає «Заступник голови комісії із соціального страхування», ставить підпис та вказує своє прізвище.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
345706

Розрахунок грошової допомоги при виході у відпустку

Які виплати, надбавки та доплати включати у розрахунок матеріальної допомоги на оздоровлення. Розрахунок грошової допомоги держслужбовцям та іншим бюджетникам при виході у відпустку – тема даної консультації.
22714

Перехідні відпускні: податки, звітність, зразки

Як перехідні відпускні впливають на розрахунок доплати до мінімальної зарплати, як врахувати мінімальну базу ЄСВ, оподаткування перехідних відпускних та заповнення за ними Додатків Д1 і 4ДФ Податкового розрахунку – все це знайдете у консультації.
39203