Працівника направили у відрядження у вихідний день: як оплатити

3779
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Працівника установи, який працює неповний робочий тиждень, керівник установи направив у відрядження у вихідний для нього день в установу з повним робочим тижнем. Чи можна вважати, що працівника направили у відрядження для роботи у вихідний день?

Відповідь

Так, можна. Пояснимо чому.

Службовим відрядженням вважають поїздку працівника за розпорядженням керівника установи на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (п. 1 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.98 № 59; далі — Інструкція № 59).

Оплата відрядження у вихідний день

На працівника, який перебуває у відрядженні, поширюється режим робочого часу тієї установи, до якої він відряджений (п. 8 Інструкції № 59). Якщо працівник спеціально відряджений для роботи у вихідні або святкові й неробочі дні, то компенсацію за роботу в ці дні виплачують відповідно до законодавства (п. 9 Інструкції № 59).

Тобто в наказі про направлення у відрядження має бути зазначено, що працівник працюватиме у вихідний день. Роботу в цей день треба оплатити згідно зі статтею 107 КЗпП у розмірі подвійної тарифної ставки (окладу).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
208692

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
118353

Авансовий звіт у 2024 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
155901

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
19725