До якого бюджету платити ПДФО за працівників, які працюють віддалено

847

Запитання

Населений пункт, де знаходиться бюджетна установа, віднесено до червоної карантинної зони. Тому частина працівників, які проживають в інших областях, працює віддалено. До якого бюджету в такій ситуації сплачувати ПДФО — за місцезнаходженням установи чи працівників?

Відповідь

ПДФО установа сплачує за своїм місцезнаходженням. Пояснимо чому.

Податок на доходи фізичних осіб, який сплачує бюджетна установа — податковий агент або її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ, є доходами відповідного бюджету за їх місцезнаходженням (ст. 64 БК).

Самостійно виправили помилки в Розрахунку з ПДФО та ЄСВ: яка відповідальність

Якщо установа уповноважила відокремлений підрозділ сплачувати за працівників підрозділу, то ПДФО в такому випадку надходить до бюджету за місцезнаходженням такого структурного підрозділу (пп. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ПК). А якщо установа не уповноважувала відокремлений підрозділ нараховувати ПДФО за такий відокремлений підрозділ — усі обов’язки податкового агента виконує сама установа.

Отже, ПК не передбачає можливості сплачувати ПДФО залежно від місцезнаходження працівника, який виконує свої посадові обов’язки. Тож ПДФО за працівників, які працюють віддалено в іншій місцевості, установа сплачує до бюджету за своїм місцезнаходженням. Аналогічну думку висловило Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
54516

Винагорода за ЦПД у Податковому розрахунку

Уклали цивільно-правовий договір – як показати відомості в додатках Д5 та Д1, коли донарахувати ЄСВ до мінімальної бази, за якими правилами відобразити в додатку 4ДФ.
2513

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
81612