Яка відповідальність за помилку в заяві-розрахунку до ФСС

882

Запитання

У заяві-розрахунку до ФСС на оплату лікарняних неправильно зазначили стаж. Чи є відповідальність, якщо ця помилка не призводить до збільшення або зменшення в нарахуваннях?

Відповідь

Ні — відповідальності немає. Пояснимо чому.

ФСС оштрафує, тільки якщо порушили порядок використання страхових коштів або несвоєчасно їх повернули (п. 6 ч. 5 ст. 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV). Відповідно, якщо за заявою-розрахунком замовили фінансування менше, ніж мали, ФСС вас не оштрафує.

Як діяти, якщо е-лікарняний сформовано помилково

Утім маєте знати, що заяву-розрахунок ви формуєте та подаєте до ФСС за формою та у спосіб, які визначає Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затверджений постановою ФСС від 19.07.2018 № 12 (далі — Порядок № 12). Якщо ФСС виявить помилку та/або недостовірні відомості в заяві-розрахунку, він її поверне (п. 8 Порядку № 12). Коли ФСС повертає заяву-розрахунок, то:

  • повідомляє, з якої причини її повертає;
  • рекомендує, що саме потрібно виправити, щоб ви могли подати її знову.

Оскільки ФСС має доступ до даних про страховий стаж працівників, він виявить невідповідність таких відомостей з тими, що ви вказали в заяві-розрахунку, і поверне її. Після цього ви можете подати заяву-розрахунок знову — вже з правильними даними. Та у зв’язку з тим, що наразі у ФСС бракує коштів для фінансування заяв-розрахунків, їх фінансують із затримкою, а саме в порядку черги. Тож ваша виправлена заява-розрахунок потрапить у кінець черги та буде профінансована на загальних умовах.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71463

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131830

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13893

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347744