Яка відповідальність за помилку в заяві-розрахунку до ФСС

930

Запитання

У заяві-розрахунку до ФСС на оплату лікарняних неправильно зазначили стаж. Чи є відповідальність, якщо ця помилка не призводить до збільшення або зменшення в нарахуваннях?

Відповідь

Ні — відповідальності немає. Пояснимо чому.

ФСС оштрафує, тільки якщо порушили порядок використання страхових коштів або несвоєчасно їх повернули (п. 6 ч. 5 ст. 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV). Відповідно, якщо за заявою-розрахунком замовили фінансування менше, ніж мали, ФСС вас не оштрафує.

Як діяти, якщо е-лікарняний сформовано помилково

Утім маєте знати, що заяву-розрахунок ви формуєте та подаєте до ФСС за формою та у спосіб, які визначає Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затверджений постановою ФСС від 19.07.2018 № 12 (далі — Порядок № 12). Якщо ФСС виявить помилку та/або недостовірні відомості в заяві-розрахунку, він її поверне (п. 8 Порядку № 12). Коли ФСС повертає заяву-розрахунок, то:

  • повідомляє, з якої причини її повертає;
  • рекомендує, що саме потрібно виправити, щоб ви могли подати її знову.

Оскільки ФСС має доступ до даних про страховий стаж працівників, він виявить невідповідність таких відомостей з тими, що ви вказали в заяві-розрахунку, і поверне її. Після цього ви можете подати заяву-розрахунок знову — вже з правильними даними. Та у зв’язку з тим, що наразі у ФСС бракує коштів для фінансування заяв-розрахунків, їх фінансують із затримкою, а саме в порядку черги. Тож ваша виправлена заява-розрахунок потрапить у кінець черги та буде профінансована на загальних умовах.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
237453

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
153064

Індексація зарплати 2024

У 2024 році відновлена індексація зарплати. Які правила для нарахування індексації у 2024 році, як індексувати зарплату протягом 2024 року, якщо оклад змінюється та якщо не змінювався – дивиться приклади та пояснення від експерта.
47059

Зарплата працівників вищої освіти 2024

Зарплата викладачів 2024: тарифна сітка на 2024 рік з окладами працівників освіти ➤ інші схеми посадових окладів викладачів ➤ доплати і надбавки ➤ погодинна оплата праці працівників вищої освіти➤ приклади нарахування зарплати викладачам
243636

Оплата електронного лікарняного в бюджетній установі: алгоритм

Розглянемо, як здійснюється оплата е-лікарняного за рахунок роботодавця і які основні моменти потрібно врахувати бухгалтеру, якщо оплата лікарняного здійснюється в межах перших 5 днів тимчасової непрацездатності.
12929