Яка відповідальність за помилку в заяві-розрахунку до ФСС

1314

Запитання

У заяві-розрахунку до ФСС на оплату лікарняних неправильно зазначили стаж. Чи є відповідальність, якщо ця помилка не призводить до збільшення або зменшення в нарахуваннях?

Відповідь

Ні — відповідальності немає. Пояснимо чому.

ФСС оштрафує, тільки якщо порушили порядок використання страхових коштів або несвоєчасно їх повернули (п. 6 ч. 5 ст. 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV). Відповідно, якщо за заявою-розрахунком замовили фінансування менше, ніж мали, ФСС вас не оштрафує.

Як діяти, якщо е-лікарняний сформовано помилково

Утім маєте знати, що заяву-розрахунок ви формуєте та подаєте до ФСС за формою та у спосіб, які визначає Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затверджений постановою ФСС від 19.07.2018 № 12 (далі — Порядок № 12). Якщо ФСС виявить помилку та/або недостовірні відомості в заяві-розрахунку, він її поверне (п. 8 Порядку № 12). Коли ФСС повертає заяву-розрахунок, то:

  • повідомляє, з якої причини її повертає;
  • рекомендує, що саме потрібно виправити, щоб ви могли подати її знову.

Оскільки ФСС має доступ до даних про страховий стаж працівників, він виявить невідповідність таких відомостей з тими, що ви вказали в заяві-розрахунку, і поверне її. Після цього ви можете подати заяву-розрахунок знову — вже з правильними даними. Та у зв’язку з тим, що наразі у ФСС бракує коштів для фінансування заяв-розрахунків, їх фінансують із затримкою, а саме в порядку черги. Тож ваша виправлена заява-розрахунок потрапить у кінець черги та буде профінансована на загальних умовах.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Листок непрацездатності 2025: новації та алгоритм роботи

У статті розглянули порядок оформлення листка непрацездатності у 2025 році: хто має право на отримання, як правильно заповнити бланк, які дані необхідні для електронного та паперового варіантів. Скористайтеся актуальним бланком листка непрацездатності та зразком заповнення, щоб пришвидшити оплату лікарняних.
86427

Довідка ОК-7 для оплати лікарняного: що це, де взяти і коли потрібна

Довідка ОК-7 — це офіційне підтвердження страхового стажу працівника. Вона необхідна, зокрема, для оплати лікарняного. У статті пояснимо, як отримати довідку з Пенсійного фонду, що містить форма ОК-7, коли та для чого її використовують.
102089

Як нараховують зарплату викладачам ЗВО у 2025 році: сітка, надбавки, погодинна оплата

Як викладачі закладів вищої освіти отримують зарплату у 2025 році? У статті ви знайдете оновлену тарифну сітку, інформацію про доплати, надбавки, погодинну оплату праці, а також приклади розрахунку заробітної плати для різних посад
307088

Відрядження бюджетників у 2025 році: правила оплати та приклади

Відрядження оплачують відповідно до умов колективного чи трудового договору. Останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах, порядок оформлення й оплати відряджень та приклади розрахунків – в огляді експерта.
191243

Надбавки до заробітної плати в бюджетних установах

Надбавки до заробітної плати в бюджетних установах – звична справа. Розповімо докладно про види надбавок, умови встановлення надбавок, розміри надбавок окремим категоріям працівників бюджетних установ.
139282