Як діяти, якщо е-лікарняний сформовано помилково

2824

Запитання

Прийшов е-лікарняний помилково — лікар у базі «підтягнув» нашого співробітника замість іншої людини з таким самим ім’ям та прізвищем. Як тепер анулювати помилковий лікарняний?

Відповідь

Підставою, щоб призначити допомогу з тимчасової непрацездатності або у зв’язку з вагітністю та пологами, є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, зокрема е-лікарняний, який має статус «Готово до сплати» (ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV). Водночас порядок видачі е-лікарняних визначають:

Як відсторонити від роботи невакцинованого працівника: інструкція зі зразками

Нові редакції цих наказів, які є чинними з 01.10.2021, передбачають можливість вносити зміни й виправлення в медичний висновок та е-лікарняний. Тож лікар, який формував медичний висновок, внесе зміни до е-лікарняного, якщо його повідомити про допущену помилку.

Отже, у наведеній ситуації потрібно повідомити лікаря, що лікарняний він сформував неправильно. Тоді лікар внесе зміни до медичного висновку хворого — й е-лікарняний змінить свій статус на «Помилково сформований». А оплачувати е-лікарняні з таким статусом немає підстав.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
81457

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2172

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
709

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
264616