Чи оплачувати продовжений паперовий лікарняний без діагнозу

1003

Запитання

Працівниці виписали продовжений паперовий листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами на 14 днів (передчасні пологи) без зазначення діагнозу. У первинному ж паперовому лікарняному діагноз зазначений. Чи правомірно в такому разі відмовляти працівниці у призначенні допомоги?

Відповідь

Ні, не правомірно. Підкажемо чому.

Порядок надання матеріального забезпечення за соціальним страхуванням з тимчасової втрати працездатності визначає Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105). Закон визначає, зокрема, що оплачувати маєте тільки лікарняні, які ЗОЗ видав у встановленому порядку (ч. 1 ст. 31 Закону № 1105).

Наразі умови, за яких лікар:

Наказ № 1066 передбачає, зокрема, що страховий випадок, який настав до 01.10.2021 та був оформлений паперовим лікарняним, лікар продовжує та/або закриває також паперовим лікарняним. Тобто лікар правомірно видав вашій працівниці паперовий лікарняний.

Зауважте, що діагноз хворого на лікарняному лікар може вказати лише за його письмовою згодою, тож зазвичай діагнозу в лікарняному не вказують (п. 3.2. Інструкції № 532).

Тому, найімовірніше, при оформленні первинного лікарняного ваша співробітниця надала письмову згоду на зазначення діагнозу в бланку лікарняного, а при оформленні продовження цього лікарняного — такої згоди не надала. Водночас відсутність або наявність діагнозу на бланку лікарняного не має істотного значення при обчисленні розміру виплати за ним.

Отже, у роботодавця немає жодних підстав відмовити працівниці в оплаті паперового лікарняного, виданого на 14 днів через ускладнені, зокрема, передчасні пологи.

Заява-розрахунок за е-лікарняним: інструкція + зразок

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ЕКСПЕРТІВ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250575

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025: правила і приклади

Зарплата вийшла менша від мінімальної — у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися — у консультації.
167512

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
26646

Повідомлення про виплату лікарняних 2025: зразок, строки, форма

Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
62311