Чи оплачувати продовжений паперовий лікарняний без діагнозу

661

Запитання

Працівниці виписали продовжений паперовий листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами на 14 днів (передчасні пологи) без зазначення діагнозу. У первинному ж паперовому лікарняному діагноз зазначений. Чи правомірно в такому разі відмовляти працівниці у призначенні допомоги?

Відповідь

Ні, не правомірно. Підкажемо чому.

Порядок надання матеріального забезпечення за соціальним страхуванням з тимчасової втрати працездатності визначає Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105). Закон визначає, зокрема, що оплачувати маєте тільки лікарняні, які ЗОЗ видав у встановленому порядку (ч. 1 ст. 31 Закону № 1105).

Наразі умови, за яких лікар:

Наказ № 1066 передбачає, зокрема, що страховий випадок, який настав до 01.10.2021 та був оформлений паперовим лікарняним, лікар продовжує та/або закриває також паперовим лікарняним. Тобто лікар правомірно видав вашій працівниці паперовий лікарняний.

Зауважте, що діагноз хворого на лікарняному лікар може вказати лише за його письмовою згодою, тож зазвичай діагнозу в лікарняному не вказують (п. 3.2. Інструкції № 532).

Тому, найімовірніше, при оформленні первинного лікарняного ваша співробітниця надала письмову згоду на зазначення діагнозу в бланку лікарняного, а при оформленні продовження цього лікарняного — такої згоди не надала. Водночас відсутність або наявність діагнозу на бланку лікарняного не має істотного значення при обчисленні розміру виплати за ним.

Отже, у роботодавця немає жодних підстав відмовити працівниці в оплаті паперового лікарняного, виданого на 14 днів через ускладнені, зокрема, передчасні пологи.

Заява-розрахунок за е-лікарняним: інструкція + зразок

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ЕКСПЕРТІВ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71449

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131812

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13892

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347711