Чи має право керівник знизити класність водію

384
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Водій установи систематично порушує трудову і транспортну дисципліну. Чи має право керівник установи знизити йому клас кваліфікації?

Відповідь

Так, має. Пояснимо чому.

У процесі роботи водію можуть не тільки підвищити, а й понизити кваліфікаційну категорію. Робітникові можуть знизити кваліфікацію на один розряд:

Чи зберігаються кваліфікаційна категорія та педзвання вчителя на посаді за сумісництвом

Керівник установи може знизити клас водію автотранспортних засобів, якщо таку можливість і процедуру передбачає положення, яке регламентує ці питання. Такі положення приймають в установах, організаціях як додаток до колективного договору.

Якщо працівникам знижують кваліфікації на один розряд у випадку грубого порушення ними технологічної дисципліни та інших серйозних порушень, це не є зміною істотних умов праці, оскільки в цій ситуації не змінюється зміст трудової функції за цією професією. Тож і відповідно працівника не потрібно повідомляти про це за два місяці згідно з частиною 3 статті 32 КЗпП.

Якщо водій, після того як йому понизили кваліфікацію, реабілітувався, то розряд можна відновити. Законодавство не визначає чітких строків, коли можна поновити розряд (клас). Тому такі питання потрібно врегулювати внутрішніми документами установи.

Чи має право керівник знизити класність водію

ПРОЙТИ БЕЗПЛАТНО та ОТРИМАТИ СЕРТИФІКАТ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86451

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9949