Як розраховувати надбавку за вислугу вчителю‑бібліотекарю

1491

Запитання

У школі працівник поєднує роботу вчителя та бібліотекаря. Спочатку основним місцем роботи у нього була посада вчитель, а бібліотекарем працював по сумісництву. Протягом цього періоду він отримував надбавку за вислугу років як педагог, а як бібліотекарю за вислугу років йому не доплачували. У грудні цей працівник обрав основним місцем роботи посаду бібліотекаря, а на посаді вчителя працює за сумісництвом. Чи змінює ця обставина порядок нарахування надбавки за вислугу років?

Відповідь

Так, змінює. Пояснимо детальніше.

Вчитель є педагогічним працівником. І правила виплати набавки для таких працівників встановлює Порядок № 78. За його настановами педагогічним працівникам надбавку за вислугу років виплачуйте як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.

Окремі працівники отримають підвищені надбавки за вислугу років

Однак для вчителів-сумісників Порядок № 78. передбачає певні умови для зарахування періоду роботи за сумісництвом до педагогічного стажу для виплати надбавки за вислугу років. Так, відповідно до пункту 4 Порядку № 78, працівникам установ, які крім основної роботи працювали за сумісництвом на посадах педагогічних працівників до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років зараховуйте тільки період, коли обсяг їх роботи на цих посадах був не менше ніж на 0,25 посадового окладу (ставки заробітної плати).

Натомість бібліотекар не є педагогічним працівником і питання виплати надбавки за вислугу років регулює інше рішення Уряду — Порядок № 84. За нормами цього порядку особи, які працюють за сумісництвом, зазначену доплату не отримують (п. 5 Порядку № 84).

Отже, бібліотекарю, який є штатним працівником та за сумісництвом працює вчителем надбавку за вислугу років виплачуйте за двома посадами відповідно до наявного стажу роботи за кожною посадою, необхідного для виплати надбавки та встановленого обсягу роботи.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
81457

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2172

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
709

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
264616