Як розраховувати надбавку за вислугу вчителю‑бібліотекарю

2580

Запитання

У школі працівник поєднує роботу вчителя та бібліотекаря. Спочатку основним місцем роботи у нього була посада вчитель, а бібліотекарем працював по сумісництву. Протягом цього періоду він отримував надбавку за вислугу років як педагог, а як бібліотекарю за вислугу років йому не доплачували. У грудні цей працівник обрав основним місцем роботи посаду бібліотекаря, а на посаді вчителя працює за сумісництвом. Чи змінює ця обставина порядок нарахування надбавки за вислугу років?

Відповідь

Так, змінює. Пояснимо детальніше.

Вчитель є педагогічним працівником. І правила виплати набавки для таких працівників встановлює Порядок № 78. За його настановами педагогічним працівникам надбавку за вислугу років виплачуйте як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом.

Окремі працівники отримають підвищені надбавки за вислугу років

Однак для вчителів-сумісників Порядок № 78. передбачає певні умови для зарахування періоду роботи за сумісництвом до педагогічного стажу для виплати надбавки за вислугу років. Так, відповідно до пункту 4 Порядку № 78, працівникам установ, які крім основної роботи працювали за сумісництвом на посадах педагогічних працівників до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років зараховуйте тільки період, коли обсяг їх роботи на цих посадах був не менше ніж на 0,25 посадового окладу (ставки заробітної плати).

Натомість бібліотекар не є педагогічним працівником і питання виплати надбавки за вислугу років регулює інше рішення Уряду — Порядок № 84. За нормами цього порядку особи, які працюють за сумісництвом, зазначену доплату не отримують (п. 5 Порядку № 84).

Отже, бібліотекарю, який є штатним працівником та за сумісництвом працює вчителем надбавку за вислугу років виплачуйте за двома посадами відповідно до наявного стажу роботи за кожною посадою, необхідного для виплати надбавки та встановленого обсягу роботи.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149141

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
236010

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14312

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста — важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Все закріплено на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення
24077

Грошове забезпечення військовослужбовців 2025

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся в публікації
99595