Чи можна змінювати умови оплати праці через карантин

316
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

В установі через карантин в деяких спеціалістів зменшився обсяг роботи. Чи можна змінити умови оплати праці у зв’язку зі зменшенням роботи під час карантину?

Відповідь

Можна. Пояснимо, за яких умов.

Керівник установи, коли укладає трудовий договір з працівником, доводить до його відома умови оплати праці, розміри, порядок і строки виплати заробітної плати, підстави, за якими можуть провадитися відрахування у випадках, які передбачає законодавство.

Про нові або зміну наявних умов оплати праці в бік погіршення керівник установи має повідомити працівника не пізніше як за два місяці до їх запровадження або зміни.

У зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці, якщо працівник продовжує роботу за тією самою спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших — працівника потрібно повідомити не пізніше ніж за два місяці.

Отже, змінити умови оплати праці можна за умови змін в організації виробництва і праці та за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації, що представляє інтереси більшості працівників, а в разі його відсутності — з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.

Також врахуйте, що зміна систем та розмірів оплати праці є зміною істотних умов праці, про яку потрібно повідомляти працівників не пізніше ніж за два місяці. За таких умов працівник має право припинити трудові відносини на підставі пункту 6 статті 36 КЗпП. Керівник установи в такій ситуації має виплатити працівнику вихідну допомогу у розмірі не меншому ніж середній місячний заробіток, якщо він не погодиться продовжувати роботу з новими умовами оплати праці.

Чи можна змінювати умови оплати праці через карантин

РОЗКРИТЬ КОНСУЛЬТАЦИЮ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок середньої заробітної плати для різних виплат

У консультації про розрахунок середньої зарплати для обчислення у 2024 році відпускних, оплати днів відрядження, вихідної допомоги при звільненні, лікарняних, декретних та інших виплат у бюджетних установах. Розрахунок середньої розглянемо з урахуванням Порядку № 100 і Порядку № 1266.
26577

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321988

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206822

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23972

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82165