Чи має право жінка працювати за сумісництвом під час декретної відпустки

1934
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, має бажання працювати на умовах неповного робочого часу. Чи має право вона влаштуватися на роботу не за місцем її основної роботи?

Відповідь

Так, має. Пояснимо чому.

За бажанням жінки або особи, які фактично доглядають за дитиною, коли перебувають у відпустці для догляду за дитиною, можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома (ч. 8 ст. 179 КЗпП).

На прохання вагітної жінки, яка має дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, в тому числі таку, що знаходиться під її опікою, або доглядає за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, роботодавець зобов’язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ст. 56 КЗпП).

Оплачують працю в таких випадках пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Законодавство не встановлює, де саме жінка чи інша зазначена особа має право працювати на умовах неповного робочого дня — в установі, з якою вона перебуває у трудових відносинах, чи в іншій установі.

Отже, жінка або інша зазначена особа має право працювати як у тій самій, так і в іншій установі або вдома.

Якщо жінка приступає до роботи в іншій установі, то відповідний трудовий договір на умовах неповного робочого часу має ознаки трудового договору про роботу за сумісництвом.

Для роботи за сумісництвом згода адміністрації за місцем основної роботи не потрібна.

Чи має право жінка працювати за сумісництвом під час декретної відпустки

Як оформити працівника на роботу дистанційно

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14124

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9821

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12961