Чи має право жінка працювати за сумісництвом під час декретної відпустки

1374
Автор
керівник групи експертів з бюджетного обліку

Запитання

Жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, має бажання працювати на умовах неповного робочого часу. Чи має право вона влаштуватися на роботу не за місцем її основної роботи?

Відповідь

Так, має. Пояснимо чому.

За бажанням жінки або особи, які фактично доглядають за дитиною, коли перебувають у відпустці для догляду за дитиною, можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома (ч. 8 ст. 179 КЗпП).

На прохання вагітної жінки, яка має дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, в тому числі таку, що знаходиться під її опікою, або доглядає за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, роботодавець зобов’язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ст. 56 КЗпП).

Оплачують працю в таких випадках пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Законодавство не встановлює, де саме жінка чи інша зазначена особа має право працювати на умовах неповного робочого дня — в установі, з якою вона перебуває у трудових відносинах, чи в іншій установі.

Отже, жінка або інша зазначена особа має право працювати як у тій самій, так і в іншій установі або вдома.

Якщо жінка приступає до роботи в іншій установі, то відповідний трудовий договір на умовах неповного робочого часу має ознаки трудового договору про роботу за сумісництвом.

Для роботи за сумісництвом згода адміністрації за місцем основної роботи не потрібна.

Чи має право жінка працювати за сумісництвом під час декретної відпустки

Як оформити працівника на роботу дистанційно

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою