Чи може вихователь-методист ЗДО отримувати доплату за організацію інклюзивного навчання та обслуговування ресурсної кімнати
Запитання
У ЗДО є 12 груп, з яких чотири інклюзивні. У штаті цього закладу працює вихователь-методист. Чи має він право отримувати доплату за організацію інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами та доплату за обслуговування ресурсної кімнати?
Відповідь
Ні, не має. Пояснимо детальніше.
Вихователь-методист ЗДО, в якому створено інклюзивні групи, відповідно до посадових обов’язків:
- відповідає за організацію інклюзивного навчання в закладі;
- є головою команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами;
- бере активну участь у розробленні індивідуальних програм розвитку дітей тощо.
Як встановлювати доплату за організацію навчання осіб з особливими освітніми потребами, визначає Постанова № 1391. Вона передбачає доплату в розмірі 20% посадового окладу для:
- керівника закладу освіти, в якому організовано навчання осіб з особливими освітніми потребами і створено три і більше інклюзивних класи чи групи;
- заступника керівника з навчальної роботи такого закладу освіти, в обов’язки якого входить організація інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами.
- ⭐️ Всеукраїнська професійна сертифікація бухгалтерів — 2022 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Оплата праці в умовах посткарантину СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні через COVID-19 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Зарплата в бюджеті СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні та декретні: як платити і звітувати СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Планування бюджету територіальної громади СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
Тому встановити таку доплату методисту-вихователю ЗДО, навіть враховуючи його посадові обов’язки, не можна.
Щодо доплати за завідування ресурсною кімнатою, то ситуація така сама — встановити таку доплату методисту-вихователю ЗДО не можна. Адже вона, відповідно до Постанови № 1391, передбачена для вчителів, викладачів та інших педагогічних працівників, які завідують ресурсними кімнатами в закладах загальної середньої, професійної/професійно-технічної та фахової передвищої освіти.
Натомість керівник закладу може скористатися своїм правом встановлювати доплати і надбавки працівникам закладу освіти в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисі доходів і видатків закладу освіти, та встановити вихователю-методисту ЗДО інші надбавки (пп. 5 п. 4 Наказу № 557).
Тож ураховуючи, що вихователь-методист ЗДО значну частину робочого часу витрачає на організацію інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами, керівник закладу може його заохотити та встановити такому працівнику надбавку за складність, напруженість у роботі або за виконання особливо важливої роботи (пп. 2 п. 4 Наказу № 557).
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.