Чи може вихователь-методист ЗДО отримувати доплату за організацію інклюзивного навчання та обслуговування ресурсної кімнати

2049
Автор
головний спеціаліст відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення департаменту фінансування державних і загальнодержавних видатків Міністерства освіти і науки України

Запитання

У ЗДО є 12 груп, з яких чотири інклюзивні. У штаті цього закладу працює вихователь-методист. Чи має він право отримувати доплату за організацію інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами та доплату за обслуговування ресурсної кімнати?

Відповідь

Ні, не має. Пояснимо детальніше.

Вихователь-методист ЗДО, в якому створено інклюзивні групи, відповідно до посадових обов’язків:

  • відповідає за організацію інклюзивного навчання в закладі;
  • є головою команди психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами;
  • бере активну участь у розробленні індивідуальних програм розвитку дітей тощо.

Як встановлювати доплату за організацію навчання осіб з особливими освітніми потребами, визначає Постанова № 1391. Вона передбачає доплату в розмірі 20% посадового окладу для:

  • керівника закладу освіти, в якому організовано навчання осіб з особливими освітніми потребами і створено три і більше інклюзивних класи чи групи;
  • заступника керівника з навчальної роботи такого закладу освіти, в обов’язки якого входить організація інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами.

Тому встановити таку доплату методисту-вихователю ЗДО, навіть враховуючи його посадові обов’язки, не можна.

Щодо доплати за завідування ресурсною кімнатою, то ситуація така сама — встановити таку доплату методисту-вихователю ЗДО не можна. Адже вона, відповідно до Постанови № 1391, передбачена для вчителів, викладачів та інших педагогічних працівників, які завідують ресурсними кімнатами в закладах загальної середньої, професійної/професійно-технічної та фахової передвищої освіти.

Натомість керівник закладу може скористатися своїм правом встановлювати доплати і надбавки працівникам закладу освіти в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисі доходів і видатків закладу освіти, та встановити вихователю-методисту ЗДО інші надбавки (пп. 5 п. 4 Наказу № 557).

Тож ураховуючи, що вихователь-методист ЗДО значну частину робочого часу витрачає на організацію інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами, керівник закладу може його заохотити та встановити такому працівнику надбавку за складність, напруженість у роботі або за виконання особливо важливої роботи (пп. 2 п. 4 Наказу № 557).

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Центральна частина статичний блок 3

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
321692

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
206595

Оклади робітників, зайнятих обслуговуванням владних та виконавчих органів у 2024 році

Робітники в органах державної влади не є посадовими особами, мають менші оклади, але без них діяльність самого владного органу стане просто технічно неможливо. Як визначаються посадові оклади вантажників, водіїв, двірників, ремонтників, будівельників та інших обслуговуючих робітників – у цьому огляді.
23909

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
82092

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
117211