Неповний робочий день для осіб з інвалідністю – обов'язок чи право роботодавця

1100

Запитання

Неповний робочий день для осіб з інвалідністю – обов'язок чи право роботодавця?

Відповідь

робочий день для осіб з інвалідністю

ВИРОБНИЧИЙ КАЛЕНДАР 2023

Державна служба України з питань праці пояснює, як реалізувати право осіб з інвалідністю на неповний робочий день або робочий тиждень.

Служба наголошує, що роботодавець зобов’язаний встановити пільгові умови праці за бажанням працівника-інваліда. Оплата праці здійснюється пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Зменшення робочого часу встановлюється шляхом:

  • зменшення тривалості щоденної роботи;
  • зменшення кількості днів роботи протягом тижня або одночасного зменшення кількості днів і тривалості щоденної роботи.

Ключовий момент – домовленість між роботодавцем і особою з інвалідністю, але має бути дотримано мінімальних державних гарантій щодо оплати праці.

Якщо індивідуальна програма інваліда передбачає зменшену тривалість робочого часу, роботодавець зобов’язаний створити такі умови.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи — типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
24907

Типове положення про бухгалтерську службу бюджетної установи 2025

Положення про бухгалтерську службу в 2025 році зазнало змін. У статті — актуальний бланк і пояснення від експерта про завдання, функціональні обов’язки та повноваження бухгалтерської служби бюджетної установи.
482

Зразок положення про оплату праці: скачайте

У статті — зразок положення про оплату праці працівників на прикладі комунального підприємства. Скористайтеся прикладом і складіть власне положення без помилок.
70793

Строковий трудовий договір: зразок, особливості оформлення

Коли можна укладати строковий трудовий договір у 2025 році, хто підпадає під винятки (вчитель-пенсіонер, відсторонений, тимчасовий працівник), і як правильно скласти документ — розповідаємо у статті. Скачайте зразок строкового договору і укладіть його без помилок.
91847