Чи може бухгалтерія прийняти авансовий звіт без підтвердних документів

443

Запитання

Чи може бухгалтерія не прийняти від довіреної особи авансовий звіт без підтвердних документів щодо використання коштів?

Відповідь

Детальний матеріал

Авансовий звіт у 2024 році: бланк та приклад заповнення

Переглянути

Чи може бухгалтерія не прийняти Звіт без підтвердних документів щодо використання коштів

Відправляємо працівників у відрядження під час війни

Фізичні особи – довірені особи установ, які одержали готівку з рахунку із застосуванням платіжного інструменту, подають до бухгалтерії установи/підприємства авансовий звіт разом із підтвердними документами про використання коштів за призначенням.

У разі неподання до авансового звіту підтвердних документів бухгалтерія повинна прийняти такий звіт, а при необхідності посадова особа (бухгалтер) може взяти виписку з банку про рух коштів на рахунку.

Відповідно до п. 20 розд. II Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, особи, які одержали готівку з рахунку із застосуванням платіжного інструменту, використовують її за призначенням без оприбуткування в касі.

Фізичні особи – довірені особи установ/підприємств – юридичних осіб:

  • подають до підрозділу бухгалтерського обліку установи/підприємства Звіт про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт, разом із підтвердними документами про використання коштів за призначенням;
  • повертають невикористаний залишок коштів на рахунок установи/підприємства або в касу в установлені строки і порядку, визначені для підзвітних осіб законодавством України.

Звіт складається і подається до закінчення місяця, наступного за місяцем, у якому платник податку:

  • завершує таке відрядження;
  • завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, яка видала кошти/електронні гроші під звіт.

Якщо під час відрядження чи виконання окремих цивільно-правових дій платник податку застосував для проведення розрахунків платіжний інструмент, включаючи корпоративний (бізнесовий) платіжний інструмент або особистий платіжний інструмент, чи його реквізити, списання коштів/електронних грошей за понесеними витратами здійснюється надавачем платіжних послуг пізніше дати, коли платник податку завершує таке відрядження або завершує виконання окремої цивільно-правової дії, строки, зазначені в абз. 1 п. 2 Порядку № 841, продовжуються на один календарний місяць.

За інформацією ГУ ДПС у Запорізькій області

акційна передплата журналів для бухгалтерів

Весняні дива для бухгалтерів! Оформлюйте передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»платіть за 10 місяців, а користуйтеся цілий рік!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження – продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
60210

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
142787

Розрахунок середньої заробітної плати – експертні приклади на 2024 рік

Розрахунок середньої заробітної плати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади.
222894

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
124855