Чи може бухгалтерія прийняти авансовий звіт без підтвердних документів
Запитання
Чи може бухгалтерія не прийняти від довіреної особи авансовий звіт без підтвердних документів щодо використання коштів?
Відповідь
Авансовий звіт у 2024 році: бланк та приклад заповнення
Новації КЗпП: службова перевірка з відстороненням, звільнення за розголошення інформації
Фізичні особи – довірені особи установ, які одержали готівку з рахунку із застосуванням платіжного інструменту, подають до бухгалтерії установи/підприємства авансовий звіт разом із підтвердними документами про використання коштів за призначенням.
У разі неподання до авансового звіту підтвердних документів бухгалтерія повинна прийняти такий звіт, а при необхідності посадова особа (бухгалтер) може взяти виписку з банку про рух коштів на рахунку.
Відповідно до п. 20 розд. II Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, особи, які одержали готівку з рахунку із застосуванням платіжного інструменту, використовують її за призначенням без оприбуткування в касі.
Фізичні особи – довірені особи установ/підприємств – юридичних осіб:
- подають до підрозділу бухгалтерського обліку установи/підприємства Звіт про використання коштів/електронних грошей, виданих на відрядження або під звіт, разом із підтвердними документами про використання коштів за призначенням;
- повертають невикористаний залишок коштів на рахунок установи/підприємства або в касу в установлені строки і порядку, визначені для підзвітних осіб законодавством України.
Звіт складається і подається до закінчення місяця, наступного за місяцем, у якому платник податку:
- завершує таке відрядження;
- завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи, яка видала кошти/електронні гроші під звіт.
Якщо під час відрядження чи виконання окремих цивільно-правових дій платник податку застосував для проведення розрахунків платіжний інструмент, включаючи корпоративний (бізнесовий) платіжний інструмент або особистий платіжний інструмент, чи його реквізити, списання коштів/електронних грошей за понесеними витратами здійснюється надавачем платіжних послуг пізніше дати, коли платник податку завершує таке відрядження або завершує виконання окремої цивільно-правової дії, строки, зазначені в абз. 1 п. 2 Порядку № 841, продовжуються на один календарний місяць.