Який перелік автомобілів потрібно зазначати у декларації з транспортного податку

599

Запитання

Який перелік автомобілів зазначає юридична особа в декларації з транспортного податку у разі переходу права власності протягом року на об’єкти оподаткування?

Відповідь

Детальний матеріал

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Переглянути

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму транспортного податку станом на 01 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають декларацію з транспортного податку.

Якщо транспортні засоби придбані протягом року, декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

У разі переходу права власності від одного власника легкового авто до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на авто.

Пункт 1 заголовної частини Декларації містить поле «Тип декларації», яке передбачає наступні форми:

  • «Звітна»;
  • «Звітна нова»;
  • «Уточнююча».

Документ звітності з типом «Звітний» подається платником податків, якщо за такий звітний (податковий) період документ звітності ще не подавався. Документ звітності з типом «Звітний новий» подається платником податків до закінчення граничного строку подання для такого документа звітності, якщо раніше подавався документ звітності з типом «Звітний» або «Звітний новий» за такий самий звітний (податковий) період з урахуванням особливостей для певних форм документів звітності.

Документ звітності з типом «Уточнюючий» подається після закінчення граничного строку подання для такого документа звітності, якщо раніше подавався документ звітності з типом «Звітний» або «Звітний новий» за звітний (податковий) період, що уточнюється, зокрема у разі зміни протягом року об’єкта та/або бази оподаткування, появи нових об’єктів оподаткування, для форм документів звітності, щодо яких подання передбачено за звітний рік до його закінчення.

Тобто, платник, який вперше подає Декларацію за новопридбані легкові автомобілі та звітує за рік, у полі «Тип декларації» зазначає «Звітна».

Якщо перехід права власності на новопридбані легкові автомобілі відбувся до 20 лютого, а звітну Декларацію вже подано, то до закінчення граничного терміну її подання платником податків – юридичною особою Декларація подається з типом «Звітна нова».

При переході права власності на об’єкти оподаткування після закінчення граничного терміну подання Декларації (після 20 лютого звітного року), юридичною особою подається Декларація з типом «Уточнююча» протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт.

Таким чином, якщо платник податку на поточний рік подав звітну Декларацію за об’єкти оподаткування (легкові автомобілі), що перебувають у його власності, а протягом року отримав право власності на новопридбані об’єкти оподаткування (легкові автомобілі), то такий платник має надати уточнюючу Декларацію контролюючому органу за місцем реєстрації об’єктів оподаткування (транспортних засобів), з урахуванням переліку автомобілів, зазначених в останній поданій Декларації за рік, що уточнюється, протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт.

Додатково

Перелік транспортних засобів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2024 році розміщено на офіційному сайті Міністерства економіки України. Станом на 01.02.2024 цей перелік  складається з 184 моделей легкових автомобілів. Зокрема, оподатковуються Audi SQ8, BMW майже всіх модифікацій, Land Rover, Lexus, Mersedes-Benz, Porshe, Tesla та інші.

Транспортний податок сплачується за авто віком до 5 років та вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року. Враховуючи, що станом на 1 січня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати становить 7 100 грн, то у 2024 році транспортний податок сплачується за легкові автомобілі не старші п'яти років, а середньо-ринкова вартість яких становить понад 2 662 500 гривень.

Критерії, за якими легковий автомобіль підпадає під оподаткування:

Рік випуску

Середньоринкова вартість = 375 мінімальних зарплат на 1 січня звітного року

2020

2021

2022

2023

2024

до 5 років включно

1 771 125 грн

2 250 000 грн

2 437 500 грн

2 512 500 грн

2 662 500*

*2 662 500 = 7100× 375.

передплата журнал для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121036

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
117638

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6187

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
33945

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111013