Серед підстав для припинення трудового договору збережено згоду сторін
Калькулятор індексації зарплати
Проєкт Закону України «Про працю» визначає сім базових підстав для припинення трудового договору. Проєкт опубліковано на сайті Міністерства економіки України для громадського обговорення.
Згідно з пояснювальною запискою автори законопроєкту намагалися збалансувати інтереси сторін трудових відносин і знизити державне втручання в сферу праці.
У майбутньому законі трудовий договір визнано основним джерелом регулювання індивідуальних трудових правовідносин. Ключовий аспект: буде реалізовано принцип рівної оплати праці чоловіків і жінок за умови виконання робіт рівної цінності.
Підстави для припинення трудового договору:
- закінчення строку трудового договору;
- згода сторін;
- розірвання трудового договору з ініціативи працівника (регулюється статтями 37, 38 проєкту закону «Про працю»);
- розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця (ст. 39—45);
- підстави, незалежні від волі сторін (ст. 48—52);
- підстави, передбачені трудовим договором (ст. 53);
- інші підстави, передбачені законом.
Після затвердження новий закон «Про працю» введуть у дію за шість місяців з дня опублікування.
Нагадаємо, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» № 2352-ІХ від 19 липня 2022 року суттєво оновив норми законодавства стосовно звільнення працівників.
За матеріалами Мінекономіки
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.