Тимчасова зупинка простою працівників неможлива — інформація від Держпраці

Такі дії не відповідають Кодексу законів про працю

простій працівників

Пошук по Класифікатору професій

Державна служба з питань праці зауважила, що тимчасова зупинка простою працівників на підприємстві неможлива. Такі дії суперечать ст. 34 КЗпП України.

Що каже закон

Простій – це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

Процедура тимчасового призупинення простою не передбачена. Якщо виникла потреба у відновленні роботи окремими працівниками, то  організаційні або технічні умови, необхідні для виконання роботи відновилися.

В цьому випадку необхідно видати окремий наказ щодо припинення простою для таких працівників у зв’язку з виробничою необхідністю виконання ними трудових обов’язків.

Вихід працівників на роботу на декілька днів чи годин під час простою не відповідає умовам Кодексу законів про працю.

Експерт порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» нагадує, що відпустка без збереження зарплати та простій впливають на розрахунок середньої зарплати для оплати щорічної та додаткових відпусток.

За матеріалами Держпраці

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14178

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9845

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді