◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️
Затверджений закон відновлює строки проведення заходів з погашення податкового боргу та спрощує приватизацію державного та комунального майна.
Що передбачає новий закон
- Дозволена приватизація державного або комунального майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди органу контролю. За важливої умови: покупець зобов’язаний погасити податковий борг не пізніше ніж за 6 календарних місяців з моменту переходу права власності на об’єкт приватизації.
- Відновлюються строки проведення заходів з погашення податкового боргу платників податків - суб’єктів господарювання, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки.
- Орган контролю звільняється від сплати судового збору щодо питань, які пов’язані зі стягненням узгоджених грошових зобов’язань платників податків.
- Під час продажу в процесі приватизації об’єктів державної та комунальної власності покупець набуває всіх прав та обов’язків з погашення податкового боргу підприємства, який не погасили на момент переходу права власності на об’єкт приватизації.
Якщо покупець повністю погасить податковий борг не пізніше ніж за шість календарних місяців з дати укладення договору купівлі-продажу:
- штрафні санкції та пеню не застосоють та не нарахують;
- списуються пеня та штрафи.
Відсутність згоди органу контролю на відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, не є:
- перешкодою для продажу об’єктів державної та комунальної власності;
- підставою для відмови у нотаріальному посвідченні договору купівлі-продажу цього майна.
Податкова застава зберігає чинність для покупця об’єкта приватизації. Припиняють її в порядку, що встановив закон.
Перевірки Держпраці під час воєнного стану