Новий закон: згода ДПС для приватизації держмайна не потрібна

Президент України підписав «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо приватизації державного і комунального майна, яке перебуває у податковій заставі, та забезпечення адміністрування погашення податкового боргу».

закон приватизація держмайна

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

Затверджений закон відновлює строки проведення заходів з погашення податкового боргу та спрощує приватизацію державного та комунального майна.

Що передбачає новий закон

  1. Дозволена приватизація державного або комунального майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди органу контролю. За важливої умови: покупець зобов’язаний погасити податковий борг не пізніше ніж за 6 календарних місяців з моменту переходу права власності на об’єкт приватизації.
  2. Відновлюються строки проведення заходів з погашення податкового боргу платників податків - суб’єктів господарювання, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки.
  3. Орган контролю звільняється від сплати судового збору щодо питань, які пов’язані зі стягненням узгоджених грошових зобов’язань платників податків.
  4. Під час продажу в процесі приватизації об’єктів державної та комунальної власності покупець набуває всіх прав та обов’язків з погашення податкового боргу підприємства, який не погасили на момент переходу права власності на об’єкт приватизації.

Якщо покупець повністю погасить податковий борг не пізніше ніж за шість календарних місяців з дати укладення договору купівлі-продажу:

Відсутність згоди органу контролю на відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, не є:

  • перешкодою для продажу об’єктів державної та комунальної власності;
  • підставою для відмови у нотаріальному посвідченні договору купівлі-продажу цього майна.

Податкова застава зберігає чинність для покупця об’єкта приватизації. Припиняють її в порядку, що встановив закон.

За інформацією Верховної Ради

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

 

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік основних засобів 2024: від придбання до списання

У статті поговоримо про облік основних засобів в бюджетних установах. З'ясуємо, як відображати їх придбання, амортизацію, реконструкцію, модернізацію, поліпшення, ремонт, переоцінку вартості, дооцінку й відновлення корисності, уцінку й втрата від зменшення корисності, вибуття та списання в бухобліку
304629

Актуальні бланки для інвентаризації

Інвентаризація в бюджетних установах – це можливість забезпечити достовірність даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Щоб її провести без помилок, варто належно оформити документи. У цій добірці ми зібрали всі необхідні бланки інвентаризації та підказки по їх заповненню.
171686

Акт звірки розрахунків: готовий зразок

Звіряти стан розрахунків з дебіторами – обов’язок установи. Та як зафіксувати результати звірки правильно? Пропонуємо готовий Акт звірки розрахунків – зразок.
33677

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді