Уряд спростив електронний документообіг платників податків з ДПС.

Зміни в Порядку складання бюджетної звітності 2025
Зміни, які набули чинності з 01 червня 2023 року, затверджені наказом Мінфіну від 07.04.2023 № 177.
Із Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами вилучили поняття «договір про визнання електронних документів». Раніше, щоб набути статусу суб’єкта електронного документообігу (СЕД), установі потрібно було приєднатись до Договору про визнання електронних документів.
З 01.06.2023 статус СЕД набувається з дати, зафіксованої у першій квитанції, та за наявності другої квитанції про прийняття першого електронного документа (якщо інше не встановлено нормативно-правовими актами та цим Порядком).
Підтвердженням набуття статусу СЕД є отримання платником відповідного повідомлення у складі першої квитанції.
Лікарняні в Об’єднаній звітності: зразки
Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами
Експерт пояснює на прикладі робочої ситуації все про облік операцій з коштами грантів в бюджетній установі
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Кожен бухгалтер хоче мати ідеальну облікову політику. Що таке облікова політика, які вона має складові, як погоджувати та змінювати її – підкаже експерт.
Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку 4ДФ до Розрахунку