Зміни у публічних закупівлях — проєкт від Мінекономіки
Мінекономіки має намір внести зміни до:
- Порядку функціонування ЕСЗ та проведення авторизації електронних майданчиків;
- Порядку формування та використання електронного каталогу (далі — Порядок);
- пункту 12 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування (далі — Особливості).
Правила здійснення закупівель через електронний каталог для замовників
Замовник здійснює відбір постачальника шляхом запиту пропозицій постачальників. Він оголошує запит пропозицій постачальників в електронному каталозі через ЕСЗ шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про найменування, очікувану вартість, кількість, строк, місце, спосіб поставки товару, умови його оплати та кінцевий строк подання постачальником ціни пропозиції (строк для подання постачальником ціни пропозиції не може бути меншим ніж два робочих дні з дня оприлюднення замовником запиту пропозицій постачальників в ЕСЗ).
В запиті пропозицій постачальників щодо закупівлі товару замовник може визначити інформацію про характеристики товару та їх допустимі значення, в т. ч. конкретну торговельну марку. Запит пропозицій постачальників повинен містити проект договору з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов.
ЕСЗ автоматично через електронний каталог надсилає постачальникам, кваліфікованим до відповідної категорії, повідомлення про запит пропозицій постачальників в момент його оприлюднення.
Замовник може відмінити запит пропозицій постачальників до укладення договору у разі:
- відсутності подальшої потреби в закупівлі;
- скорочення обсягу видатків на здійснення закупівлі;
- якщо здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок дії обставин непереборної сили.
Замовник обов’язково зазначає причину такої відміни та оприлюднює таке рішення в ЕСЗ протягом одного робочого дня з дня його прийняття.
Замовник відхиляє пропозицію переможця відбору якщо постачальник:
- не підписав договір у строк, визначений абзацом першим пункту 66 Порядку;
- письмово відмовився від укладання договору на умовах, визначених у запиті пропозицій постачальників;
- пропонує товар походженням з російської федерації/республіки білорусь.
Замовник обов’язково зазначає причину такого відхилення та оприлюднює таке рішення в ЕСЗ протягом одного робочого дня з дня його прийняття.
У разі відхилення замовником пропозиції переможця відбору ЕСЗ визначає переможцем відбору постачальника, пропозиція якого є наступною економічно вигідною.
Зміни у пункті 12 Особливостей
У разі коли закупівля товару, вартість якого становить або перевищує 100 тис. грн, з використанням електронного каталогу не відбулася, замовник здійснює закупівлю шляхом:
- застосування відкритих торгів у порядку, визначеному Особливостями;
- шляхом запиту пропозицій постачальників в електронному каталозі відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою КМУ від 14.09.2020 822, з урахуванням Особливостей.
Особливості доповнили вимогами до запиту пропозицій постачальників.
Так, у запиті пропозицій постачальників щодо закупівлі товару, вартість якого:
- не перевищує 500 тис. грн – замовник може визначити інформацію про характеристики товару та їх допустимі значення, у т. ч. конкретну торговельну марку;
- дорівнює або перевищує 500 тис. грн, – має містити інформацію про характеристики товару та їх допустимі значення. За результатами формування замовником в запиті пропозицій постачальників характеристик та їх допустимих значень кількість пропозицій від постачальників щодо такого товару, що відповідають характеристикам до товару, визначеного в запиті пропозицій постачальників, не може бути менше двох.
Зауваження та пропозиції до зазначеного проекту Мінекономіки приймає до 30 червня.
- Кому індексувати зарплату в листопаді 2024 року
- Інвентаризація-2024: відповіді на гарячі запитання
- Як перевіряє Держпраці під час воєнного стану
- Скарбниця бухпроведень: ремонт і поліпшення комп’ютерів та оргтехніки
- Видатки з поповнення статутного капіталу підпорядкованих суб’єктів господарювання: як визначити КЕКВ