Форма 1-ОПП: нюанси заповнення

Автор
бухгалтер, експерт з питань бюджетної сфери, кандидат економічних наук, м. Чернігів
Щоб зареєструватись у відповідному органі ДПС як платники податку, бюджетні установи зобов’язані подати контролюючому органу заяву — форма 1-ОПП. Розглянемо, що це за форма, коли її слід подавати і як заповнювати.

Форма 1-ОПП бланк

Щоб зареєструватись у контролюючому органі ДПС або внести зміни до реєстраційних даних, установа, держорган чи орган місцевого самоврядування подає заяву, форма якої наведена у додатку 5 до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588 (далі — Порядок № 1588).

Форма 1-ОПП 2021 подається як у письмовій (друкарським способом або від руки друкованими літерами), так і в електронній формі через Електронний кабінет платника податків, маючи кваліфікований електронний підпис (КЕП).

Форма 1-ОПП бланк

Відкрити ✔️

Повідомляємо ДПС через Електронний кабінет

Відомості про осіб, які відповідають за бухгалтерський та/або податковий облік, можна подати до ДПС онлайн.

Для цього треба подати до ДПС заяву за формою 1-ОПП із позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку». Аби це зробити в електронному вигляді, платник має в приватній частині Електронного кабінету в режимі «Ведення звітності» обрати «Заява № 1-ОПП (ф. № 1-ОПП)» (J1312101).

У заяві слід заповнити тільки розділ 10. Далі платник має підписати та надіслати цю заяву. ДПС опрацьовує її в автоматичному режимі. Результат опрацювання платник знайде у Квитанції № 2, яку зможе переглянути в режимі «Вхідні/вихідні документи» Електронного кабінету.

Форма 1-ОПП: нюанси заповнення

ЧИТАТИ поради колишнього ревізора ☑️

Форма 1-ОПП - коли подавати

Форма 1-ОПП подається протягом 10 календарних днів після дня реєстрації юрособи (п. 66.4 ПКУ).

Форма 1-ОПП, якщо трапилася зміна головного бухгалтера, - подається також 10 календарних днів.

В інших випадках, наприклад, при реєстрації спільної діяльності без створення юридичної особи, форма 1-ОПП подається в складі інших документів. Форму 1-ОПП можна подавати як в письмовій, так і в електронній формі через електронний кабінет платника податків.

Порядок заповнення форми 1-ОПП

Реєстрація установи чи органу

Непоодинокими є випадки, коли в результаті реорганізації чи за рішенням органу місцевого самоврядування створюється нова установа. Форма 1-ОПП подається після реєстрації установи і внесення відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру (ЄДР). Для заповнення заяви необхідно мати усі оригінали реєстраційних документів та обов’язково пред’явити їх посадовій особі контролюючого органу під час подання заяви.

Порядок заповнення форми 1-ОПП передбачає у заяві проставити відмітку у комірці «відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку». Після цього заповнюємо не всі реквізити заяви. У заяві з такою відміткою зазначаємо:

 • податковий номер (код ЄДРПОУ);
 • повну назву установи;
 • назву контролюючого органу, до якого подається форма;
 • відомості про головного бухгалтера.

У реквізиті 10 заяви зазначаємо:

 • прізвище, ім’я, по батькові головного бухгалтера;
 • номер облікової картки платника податку, тобто головного бухгалтера (в народі – ідентифікаційний код);
 • дата її призначення на посаду;
 • номери контактних телефонів (службового, домашнього, мобільного).

Відомості про засновника установи не заповнюємо, як і інші реквізити заяви.

Зміна реєстраційних даних

Якщо відбуваються зміни у реєстраційних документах установи, обов’язково слід вносити зміни і до облікових даних установи в контролюючому органі ДПС. Форма 1-ОПП складається і подається протягом 10 робочих днів з дня реєстрації відповідних змін. У заяві проставляємо відмітку у комірці «зміни» і далі уточнюємо усі реквізити заяви, у т. ч. змінені.

Але з цього правила є винятки. Наприклад, якщо зміни вносить держреєстратор у ЄДР, установа про такі зміни контролюючий орган ДПС не повідомляє. Посадові особи контролюючого органу ДПС самостійно оновлюють такі відомості щодо установи — платника податків і зборів.

Нагадаємо, що у ЄДР містяться наступні відомості про установу, держорган чи орган місцевого самоврядування:

 • повна назва установи;
 • її скорочена назва (за наявності);
 • податковий номер (код ЄДРПОУ);
 • місцезнаходження;
 • організаційно-правова форма;
 • види діяльності (в 1-ОПП приклад заповнення коди й назви видів діяльності мають відповідати зазначеним у ЄДР);
 • дата та номер запису в ЄДР (реєстрації);
 • відомості про суб’єкта державної реєстрації та держреєстратора;
 • відомості про керівника;
 • відомості про засновників бюджетної установи.

Це лише частка відомостей про установу, що наявна у ЄДР, але всі ці відомості дублюються у заяві форми 1-ОПП. Не відображені у ЄДР відомості лише про головного бухгалтера.

Зміна місцезнаходження установи

Коли установа змінює своє місцезнаходження або місцезнаходження свого офісу — про це контролюючий орган ДПС не повідомляємо, оскільки такі відомості держреєстратор вносить до ЄДР. Якщо у разі таких змін змінюється адміністративний район і контролюючий орган, у якому має обліковуватись установа за новим місцезнаходженням, заяву форма 1-ОПП подаємо до нового контролюючого органу ДПС з відміткою у комірці «зміна місцезнаходження, пов’язана із зміною адміністративного району…». У реквізиті 4 заяви вказуємо:

 • назву контролюючого органу, до якого подаємо заяву;
 • назву контролюючого органу, у якому раніше обліковувались за старою адресою.

Форма 1-ОПП - зміна головного бухгалтера

Доволі непоодиноке явище — коли в установах, держорганах, органах місцевого самоврядування змінюється головний бухгалтер у зв’язку зі звільненням, переведенням, виходом на пенсію попереднього.

Порядок заповнення форми 1-ОПП передбачає у заяві проставити відмітку у комірці «відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку», що знаходиться вгорі форми. Після цього заповнюємо не всі реквізити заяви. У заяві з такою відміткою зазначаємо:

 • податковий номер (код ЄДРПОУ);
 • повну назву установи;
 • назву контролюючого органу до якого подаємо заяву (форма 1-ОПП);
 • відомості про головного бухгалтера.

При зміні головного бухгалтера заповнювати треба тільки графи 1, 2, 4 та 10 форми 1-ОПП.

У реквізиті 10 заяви зазначаємо:

 • прізвище, ім’я, по батькові головного бухгалтера;
 • номер облікової картки платника податку, тобто головного бухгалтера;
 • дата її призначення на посаду;
 • номери контактних телефонів (службового, домашнього, мобільного).

Відомості про засновника установи не заповнюємо, як і інші реквізити заяви. Якщо установа одразу реєструється платником ПДВ — подавати заяву за формою 1-ОПП не потрібно. Установа звільняється від такого обов’язку.

Відповідальність за форму 1-ОПП

Форма 1-ОПП: нюанси заповненняЗа неподачу форми 1-ОПП є штраф – 510 грн вперше та 1020 грн, якщо порушення сталося вдруге протягом року.

1-ОПП приклад заповнення

Розгляньте зразок заповнення форми 1-ОПП для випадку зміна головного бухгалтера.

Форма 1-ОПП зразок заповнення

Відкрити ✔️


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Головбух: Бюджет"
Як і будь-які інші юридичні особи, установи зобов’язані зареєструватись у відповідному органі ДПС як платники податку. З цією метою контролюючому органу подається заява — форма 1-ОПП.

Центральна частина статичний блок 2

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді