Картка аналітичного обліку касових видатків

Автор
бухгалтер, експерт з питань бюджетної сфери, кандидат економічних наук, м. Чернігів
Облік касових і фактичних видатків в бюджетниій установі 2024 ➤ зразок картки аналітичного обліку касових видатків ➤ зразок картки аналітичного обліку фактичних видатків

Облік касових і фактичних видатків в бюджетних установах 2024

Касові видатки – це оплачені грошима витрати бюджетної установи, які поділяються за певними кодами з КЕКВ. Такі оплати здійснюються з рахунків Казначейства або банків, якщо в останніх відкриті рахунки.

Це відрізняє касові видатки від фактичних, які можуть бути здійснені, але ще не сплачені. Також може бути й навпаки: касові видатки здійснені, але фактичні ще не відбулися.

Наприклад, аванс на відрядження видали у серпні (касові видатки), але відрядження ще не закінчилося й витрати не списали. Відрядження закінчилося у вересні (фактичні видатки).

Для обліку касових і фактичних видатків використовують відповідні картки аналітичного обліку.

Зразок заповнення картки аналітичного обліку касових видатків

Правила ведення картки визначає Порядок складання карток і книг аналітичного обліку суб’єктами державного сектору, затверджений наказом Мінфіну від 29.06.2017 № 604. Картка аналітичного обліку касових видатків заводиться окремо за кожною програмою (кодом програмної класифікації бюджету) та кожним видом надходжень спеціального фонду й записи до неї роблять щодня, якщо є операції. Закривається картка в кінці місяця. Виходить, що карток не одна, а багато.

Під час закриття картки її підписує бухгалтер-виконавець та бухгалтер, який контролював заповнення картки, наприклад, заступник головного бухгалтера.

При першому заповненні бланка картки слід звернути увагу на взаємозв’язки між комірками в бланку:

  • рядок «Усього видатків з вирахуванням сум відшкодування (фактичні видатки) за місяць» = «Усього» (фактичних видатків за місяць, сума за колонкою, яка знаходиться вгорі) – «Усього» (відшкодовано видатків, сума за колонкою, внизу). Наприклад, у наведеному прикладі за КЕКВ: 793000 – 602000 =191000;
  • рядок «Усього видатків з вирахуванням сум відшкодування (фактичні видатки) з початку року» = «фактичні видатки на початок» (вгорі форми) + «усього» (фактичних видатків за місяць, сума за колонкою, яка знаходиться вгорі). Наприклад, у наведеному прикладі за КЕКВ: 191000+2000 = 193000.

Картка аналітичного обліку касових видатків – приклад заповнення 2024 під скачування. Під час заповнення використовували дані з бланка.

картка аналітичного обліку касових видатків зразок

СКАЧАТИ ЗРАЗОК

Приклад заповнення картки аналітичного обліку касових видатків

Впродовж липня 2024 року установа витратила кошти:

  • на придбання паперу та канцелярського приладдя 15 000 грн (КЕКВ 2210);
  • на виплату зарплати 650 000 грн та ЄСВ 143 000 грн (КЕКВ 2111);
  • на придбання комп’ютера 18 000 грн (КЕКВ 3100);
  • видала під звіт 8000 грн (КЕКВ 2250).

Всього касових видатків – 834 000 грн.

На відшкодування видатків надійшли кошти:

  • оплата за навчання – 450 000 грн;
  • плата за здавання приміщення в оренду – 150 000 грн;
  • внесена в касу невикористана сума готівки – 1500 грн.

Всього відшкодування касових видатків: 601 500 грн.

Зразок заповнення картки аналітичного обліку фактичних видатків 2024

Від попередньої картки картка обліку фактичних видатків відрізняється наявністю інформації про меморіальні ордери. Також бланк містить інформацію про рахунки, які використовували за дебетом.

картка аналітичного обліку касових видатків приклад

СКАЧАТИ ЗРАЗОКзміст

відпустка на дітей заява

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді