ОЛЬГА ПРИСТИНСЬКА, експерт з ЕДО, Київ |
Щоразу більше документів набуває електронного вигляду. Розширюється коло контрагентів, що хочуть обмінюватися юридично значущою інформацією за допомогою програмного забезпечення та без паперових носіїв. З кожним днем зростають обсяги обов’язкової електронної звітності.
Відповідати сучасним потребам наразі допомагають системи електронного документообігу (СЕД) — як внутрішнього, так і зовнішнього. Вони забезпечують оперативний гарантований обмін документами, суттєво скорочують витрати та пришвидшують комунікацію з контрагентами.
Чи легітимний електронний документообіг (ЕДО)? Так. Звернімося до законодавчих положень.
Технічні вимоги у тендерній документації: що врахувати
Що передбачає законодавство
ЕДО — сукупність процесів створення, оброблення, відправлення, передавання, одержання, зберігання, використання та знищення електронних документів, які виконують із застосуванням перевірки цілісності та за потреби з підтвердженням факту одержання таких документів.
Будь-яка організація може використовувати ЕДО >>>
Як визначити оптимальну форму діловодства для організації
ЕДО обирають організації різних масштабів та галузей. А для організацій з великою кількістю контрагентів або багатьма підрозділами, що постійно обмінюються численними документами, ЕДО вже став життєво необхідним >>>
Як упровадити СЕД
Побудувати зовнішню СЕД у межах окремої організації можна за 5 кроків >>> .
Які переваги отримає організація з ЕДО >>>
Вимоги до планування та звітування ► Договори ► Робота на е-майданчику + ОФІЦІЙНИЙ СЕРТИФІКАТ
Стаття підготовлена за матеріалами журналу «Держзакупівлі»