У Верховній Раді хочуть об'єднати ПДФО, військовий збір та ЄСВ у єдиний податок

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 6548 від 25.01.2022 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці».

Допомогатор

⚡️ За яким алгоритмом заповнювати Податковий розрахунок з ЄСВ, ПДФО та ВЗ?⚡️


 Верховна РадаОсновною метою законопроекту є детінізувати відносини з оплати праці, завдяки зменшенню як податкового, так і адміністративного навантаження на фонд оплати праці.

Загальна характеристика та основні положення законопроекту.

Законопроектом пропонується об'єднати податок на доходи фізичних осіб, військовий збір та єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування об'єднавши їх у єдиний податок – податок на доходи фізичних осіб із застосуванням ставки податку у розмірі – 20%.

Встановлюється, що тимчасово до 2026 року ставка податку на доходи фізичних осіб застосовується:

  • в період з 01 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року включно – у розмірі 29 відсотків;
  • в період з 01 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року включно – у розмірі 26 відсотків;
  • в період з 01 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року включно – у розмірі 23 відсотки.

Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" пропонується скасувати.

Проектом також розширюється перелік витрат, на які поширюється право податкової знижки для платників податків, зокрема для платників податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, або батьків віком понад 80 років.

Також надається доручення Кабінету Міністрів України до 1 липня 2022 року забезпечити відображення у мобільному додатку Порталу Дія помісячної інформації про розмір сплаченого фізичними особами (утриманого з доходів фізичних осіб) податку на доходи фізичних осіб.

Для узгодження даного проекту із іншими Законами України, зокрема, що регулюють питання соціального забезпечення, надається доручення Кабінету Міністрів України до 1 липня 2022 року розробити та подати на розгляд Верховної Ради України проекти Законів щодо приведення у відповідність інших Законів України до норм цього Закону.

Джерело: Законопроект ВР № 6548 від 25.01.2022 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці»

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акційна передплата журналів для бухгалтерів

Весняні дива для бухгалтерів! Оформлюйте передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»платіть за 10 місяців, а користуйтеся цілий рік!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20.

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма 1-ОПП: нюанси заповнення

Щоб зареєструватись у відповідному органі ДПС як платники податку, бюджетні установи зобов’язані подати контролюючому органу заяву – форма 1-ОПП. Розглянемо, що це за форма, коли її слід подавати і як заповнювати.
59119

Реєстраційна картка для отримання КЕП – бланк та зразок

Реєстраційна картка для юридичної особи для отримання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) змінювалися неодноразово. У публікації – актуальна реєстраційна картка для електронних ключів - бланк і зразок її заповнення.
67556

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
49277

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
71724

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді