Щорічна грошова винагорода за сумлінну працю: кому виплачувати?

1380

Запитання

Хто з освітян має право на щорічну грошову винагороду за сумлінну працю?

Відповідь

Держава гарантує педагогічним працівникам виплату щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов’язків (ст. 57 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII). Порядок її надання затверджений постановою КМУ від 05.06.2000 № 898.

Таку винагороду надають педагогічним працівникам навчальних закладів всіх рівнів акредитації за умови, якщо ті досягнуть успіхів у:

  • вихованні дітей,
  • навчанні, вихованні, професійній підготовці учнівської та студентської молоді,
  • методичному забезпеченні.

Ще одна умова — відсутність порушень і трудової дисципліни.

Щорічну грошову винагороду за сумлінну працю, зразкове виконання обов’язків виплачують лише педагогічним працівникам. Виплату такої винагороди науково-педагогічним працівникам чинні нормативно-правові акти не передбачають.

Джерело: Лист Міністерства освіти і науки України від 27.03.2018 №1/11-3259

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Хвороба під час відпустки: готовий розрахунок в обліку

Працівник захворів під час щорічної основної відпустки. У цій ситуації виникає чимало питань. Чи потрібно оплачувати листок непрацездатності, чи продовжувати відпустку, чи переносити її на інший строк. Потрібно робити перерахунок оплати відпустки через лікарняний чи ні. Відповіді на всі ці питання розглянемо по черзі.
687

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263460

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
72083

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132327