Працівники пішли в тероборону, чи зберігати за ними місце роботи та середній заробіток

Працівники пішли в тероборону, чи зберігати за ними місце роботи та середній заробіток

Ситуація

Працівники пішли в тероборону, чи зберігати за ними місце роботи та середній заробіток? Які гарантії для громадян України, які долучилися добровільно до лав самооборони, та покинули робоче місце. Офіційно виклику з військкомату не було. Чи поширюються гарантії щодо збереження середнього заробітку?

Відповідь

Так, за працівниками, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, зберігається місце роботи, посада і середній заробіток. Підставою є підписаний контракт. Обґрунтуємо.

Органи військового управління, військові частини Сил територіальної оборони Збройних Сил України комплектують в особливий період військовослужбовцями за контрактом, за призовом особами офіцерського складу та територіальним резервом (ст. 9 Закону України «Про основи національного спротиву» від 16.07.2021 № 1702-IX).

До складу добровольчих формувань територіальних громад зараховують громадян України, які:

  • відповідають вимогам, встановленим Положенням про добровольчі формування територіальних громад, затвердженим постановою КМУ від 29.12.2021 № 1449;
  • пройшли медичний, професійний та психологічний відбір;
  • підписали контракт добровольця територіальної оборони.

На громадян України, зарахованих до складу добровольчих формувань територіальних громад, під час участі у підготовці та виконанні завдань територіальної оборони поширюється дія статутів Збройних Сил України.

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у т. ч. шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у ФОПів, у яких вони працювали на час призову (ст. 119 Кодексу законів про працю України).

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка бухгалтера – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
83346

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3352

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
6137

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
10078