Кого з чоловіків позбавлять волі за незаконне перетинання кордону

Чоловіків планують позбавляти волі за незаконне перетинання кордону

В Україні готують жорстке покарання за незаконне перетинання кордону у воєнний час. Громадян, які підлягають мобілізації та перетнули державний кордон України під час воєнного стану, не маючи на це законних підстав, каратимуть позбавленням волі на строк до 10 років.

Відповідний законопроект №7171 вже готовий і надійшов на розгляд Верховної Ради. Цим законопроектом депутати мають намір внести зміни до Кримінального кодексу, які передбачають кримінальну відповідальність за незаконне перетинання кордону у воєнний час. Йдеться, звичайно, про чоловіків, які залишають Україну, а не тих, хто в'їжджає до нашої країни.

Законопроект стосується всіх військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів, а також інших осіб, які підлягають мобілізації. До кола осіб, які підлягають кримінальній відповідальності, також увійшли народні депутати України, депутати місцевих рад, посадовці органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Його дія також поширюватиметься на сільських, селищних та міських голів, а також на правоохоронців, суддів, суддів Конституційного суду та прокурорів.

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларації та звіти подавайте після закінчення війни: прийнято закони

7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
9250

Послаблення авансових обмежень: нові правила передоплати від урядовців

⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
3789

Карантинні обмеження для бюджетних установ

З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
1003

ТОП-10 найкорисніших матеріалів: не пропустіть важливе

Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.
1870