Як уряд підтримує підприємства та кому відшкодують комунальні

Як уряд підтримує підприємства та кому відшкодують комунальні

Кабмін розпочав низку програм, щоб підтримати вимушених переселенців — людей, які через активні бойові дії в їхньому регіоні залишили своє житло, втратили роботу та переїхали в безпечні місця на території України.

Зокрема, держава виплачуватиме:

  • допомогу вимушеним переселенцям в розмірі:
  1. 2000 грн — для дорослого;
  2. 3000 грн — для дітей та осіб з інвалідністю.

Виплату нараховуватимуть щомісяця протягом воєнного стану та один місяць після його скасування. Заяву на отримання допомоги переселенці мають подавати особисто до органів соціального захисту населення, уповноваженої особи громади чи ЦНАПу або за допомогою порталу чи додатку «Дія»;

  • компенсацію роботодавцям, які працевлаштовуватимуть внутрішніх переселенців, — 6500 грн на місяць за кожну особу. Кошти виплачуватимуть за заявкою роботодавців упродовж перших двох місяців з початку працевлаштування. Роботодавці, які уклали відповідні трудові контакти, мають зареєструвати дані про працівників через застосунок «Дія» або подати заявку на виплату до Державної служби зайнятості. Це можна зробити не раніше ніж за п’ять днів після оформлення працівника. Кошти перераховують роботодавцеві за повний місяць роботи працівника;
  • компенсацію родинам, які прихистили в своїх домівках вимушених переселенців. А саме, відшкодує їм комунальні платежі — по 450 грн на особу.

За інформацією Мінекономіки 

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
64546

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
6172

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
49272

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
73050

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
1133

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді