Уряд спростив перетин кордону для окремих категорій осіб з інвалідністю й тих, хто їх супроводжує

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Уряд спростив перетин кордону для окремих категорій осіб з інвалідністю й тих, хто їх супроводжує

Марина Лазебна, міністр соціальної політики України, повідомила, що за ініціативою Мінсоцполітики уряд спростив процедуру перетину кордону для окремих категорій людей з інвалідністю та осіб, які їх супроводжують, а також посилив контроль за виїздом дітей із уразливих категорій.

Зокрема, згідно з рішенням уряду люди з інвалідністю І та ІІ груп незалежно від віку мають право перетинати державний кордон України за наявності одного з документів:

Також згідно з рішенням уряду разом з кожною особою з інвалідністю І та ІІ групи, яка потребує постійного догляду, може перетинати кордон один із членів сім’ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку, або одна інша особа, яка досягла 18-річного віку та здійснює догляд відповідно до законодавства. Здійснення догляду в такому разі можуть підтверджувати посвідчення, довідка про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

Людину з інвалідністю, яка визнана недієздатною або обмежена у дієздатності, може супроводжувати один опікун, піклувальник або член сім’ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку.

Міністр повідомила, що Мінсоцполітики вже напрацювало необхідні зміни до законів. Але оскільки питання термінове, люди просто зараз мають перешкоди під час перетину кордону, і від цього може залежати їхнє життя і здоров’я. Тому, до того як ухвалять зміни до законів, відповідні спрощення ухвалив уряд своїм рішенням.

Джерело: сайт Мінсоцполітики

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску
25777

Звіт про кількісний та якісний склад державних службовців 2025: кому і як подавати

Хто подає звіт про кількісний та якісний склад державних службовців, у якому форматі, які показники включити та на які дані спиратися? У статті розберемо всі нюанси заповнення звіту та дамо підказки по заповненню.
46

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10476

Мінімальна зарплата у 2025 та 2026 роках: що зміниться для бухгалтера

Мінімальна зарплата 2025 встановлена Законом України від 19.11.2024 № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Розмір МЗП з 1 січня 2025 року залишився на рівні 8000 грн. У статті розглянемо, як мінімальна зарплата в Україні впливає на основні соціальні показники та податки. Також поговоримо про те, яка буде мінімальна зарплата у 2026 році, оскільки маємо Бюджетну декларацію на 2026–2028 роки.
65796

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді