Уряд спростив перетин кордону для окремих категорій осіб з інвалідністю й тих, хто їх супроводжує

Уряд спростив перетин кордону для окремих категорій осіб з інвалідністю й тих, хто їх супроводжує

Марина Лазебна, міністр соціальної політики України, повідомила, що за ініціативою Мінсоцполітики уряд спростив процедуру перетину кордону для окремих категорій людей з інвалідністю та осіб, які їх супроводжують, а також посилив контроль за виїздом дітей із уразливих категорій.

Зокрема, згідно з рішенням уряду люди з інвалідністю І та ІІ груп незалежно від віку мають право перетинати державний кордон України за наявності одного з документів:

Також згідно з рішенням уряду разом з кожною особою з інвалідністю І та ІІ групи, яка потребує постійного догляду, може перетинати кордон один із членів сім’ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку, або одна інша особа, яка досягла 18-річного віку та здійснює догляд відповідно до законодавства. Здійснення догляду в такому разі можуть підтверджувати посвідчення, довідка про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

Людину з інвалідністю, яка визнана недієздатною або обмежена у дієздатності, може супроводжувати один опікун, піклувальник або член сім’ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку.

Міністр повідомила, що Мінсоцполітики вже напрацювало необхідні зміни до законів. Але оскільки питання термінове, люди просто зараз мають перешкоди під час перетину кордону, і від цього може залежати їхнє життя і здоров’я. Тому, до того як ухвалять зміни до законів, відповідні спрощення ухвалив уряд своїм рішенням.

Джерело: сайт Мінсоцполітики

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
64136

Військовий збір 2024

Військовий збір наповнює державний бюджет, тож для місцевих бюджетів він не відіграє особливої ролі. Однак бухгалтери держорганів, ОМС, бюджетних установ мають знати правила його утримання із доходів, що нараховують держслужбовцям, посадовим особам місцевого самоврядування, працівникам чи іншим фізичним особам.
9898

Основні засоби 2024

Основні засоби це матеріальні активи, без яких жодна установа, держорган, ОМС функціонувати не зможе. Та не усі матеріальні активи є основними засобами. Розглянемо детальніше, що таке основні засоби установи та які вони бувають у 2024 році.
170388

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді