Особливості дистанційної роботи вчителів під час воєнного стану

Особливості дистанційної роботи вчителів під час воєнного стану

Якщо для працівників проїзд до робочого місця неможливий з об’єктивних причин (небезпека, зупинений транспорт тощо), проте вони можуть виконувати роботу дистанційно, в тому числі з використанням доступних засобів зв’язку, МОН рекомендує видати наказ про запровадження в закладі освіти або науковій установі дистанційного режиму роботи.

Дистанційна робота — це форма організації праці, за якої працівник виконує роботу поза робочим приміщенням чи територією власника або уповноваженого ним органу, в будь-якому місці за власним вибором та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

З наказом про запровадження дистанційної роботи необхідно ознайомити працівників будь-яким доступним способом, у тому числі засобом електронного зв’язку.

В умовах дистанційної роботи:

  • працівник самостійно визначає робоче місце та несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці;
  • за працівниками зберігаються права та обов’язки, визначені КЗпП та іншими актами законодавства.

Рекомендується встановити, що дистанційний режим роботи не поширюється на працівників:

  • які знаходяться у відрядженні;
  • призвані на військову службу;
  • знаходяться на військовій службі відповідно до вимог чинного законодавства;
  • проходять службу в підрозділах територіальної оборони.

Керівнику закладу освіти, наукової установи МОН рекомендує забезпечити щоденний моніторинг результатів роботи працівників у будь-який доступний спосіб, у тому числі із використанням засобів відеоконференцзв’язку.

Зупинення роботи через відсутність організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, обставини невідворотної сили або інші обставини розглядайте як простій (ст. 34 КЗпП). Таке зупинення можливе, лише якщо з об’єктивних причин неможливо організувати роботу в дистанційному режимі.

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
153068

Строковий трудовий договір для працівника – зразок

Щоб замінити тимчасово переведеного або відстороненого працівника, а також вчасно регулювати кількість працівників в установі залежно від обсягу надаваних послуг роботодавець може приймати працівника на роботу за строковим трудовим договором (або контрактом).
74911

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити онлайн, як рахувати стаж за цією довідкою.
22057

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
94207

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді