Особливості дистанційної роботи вчителів під час воєнного стану

Особливості дистанційної роботи вчителів під час воєнного стану

Якщо для працівників проїзд до робочого місця неможливий з об’єктивних причин (небезпека, зупинений транспорт тощо), проте вони можуть виконувати роботу дистанційно, в тому числі з використанням доступних засобів зв’язку, МОН рекомендує видати наказ про запровадження в закладі освіти або науковій установі дистанційного режиму роботи.

Дистанційна робота — це форма організації праці, за якої працівник виконує роботу поза робочим приміщенням чи територією власника або уповноваженого ним органу, в будь-якому місці за власним вибором та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

З наказом про запровадження дистанційної роботи необхідно ознайомити працівників будь-яким доступним способом, у тому числі засобом електронного зв’язку.

В умовах дистанційної роботи:

  • працівник самостійно визначає робоче місце та несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці;
  • за працівниками зберігаються права та обов’язки, визначені КЗпП та іншими актами законодавства.

Рекомендується встановити, що дистанційний режим роботи не поширюється на працівників:

  • які знаходяться у відрядженні;
  • призвані на військову службу;
  • знаходяться на військовій службі відповідно до вимог чинного законодавства;
  • проходять службу в підрозділах територіальної оборони.

Керівнику закладу освіти, наукової установи МОН рекомендує забезпечити щоденний моніторинг результатів роботи працівників у будь-який доступний спосіб, у тому числі із використанням засобів відеоконференцзв’язку.

Зупинення роботи через відсутність організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, обставини невідворотної сили або інші обставини розглядайте як простій (ст. 34 КЗпП). Таке зупинення можливе, лише якщо з об’єктивних причин неможливо організувати роботу в дистанційному режимі.

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14321

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9906

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13042

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді