Особливості дистанційної роботи вчителів під час воєнного стану

Особливості дистанційної роботи вчителів під час воєнного стану

Якщо для працівників проїзд до робочого місця неможливий з об’єктивних причин (небезпека, зупинений транспорт тощо), проте вони можуть виконувати роботу дистанційно, в тому числі з використанням доступних засобів зв’язку, МОН рекомендує видати наказ про запровадження в закладі освіти або науковій установі дистанційного режиму роботи.

Дистанційна робота — це форма організації праці, за якої працівник виконує роботу поза робочим приміщенням чи територією власника або уповноваженого ним органу, в будь-якому місці за власним вибором та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

З наказом про запровадження дистанційної роботи необхідно ознайомити працівників будь-яким доступним способом, у тому числі засобом електронного зв’язку.

В умовах дистанційної роботи:

  • працівник самостійно визначає робоче місце та несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці;
  • за працівниками зберігаються права та обов’язки, визначені КЗпП та іншими актами законодавства.

Рекомендується встановити, що дистанційний режим роботи не поширюється на працівників:

  • які знаходяться у відрядженні;
  • призвані на військову службу;
  • знаходяться на військовій службі відповідно до вимог чинного законодавства;
  • проходять службу в підрозділах територіальної оборони.

Керівнику закладу освіти, наукової установи МОН рекомендує забезпечити щоденний моніторинг результатів роботи працівників у будь-який доступний спосіб, у тому числі із використанням засобів відеоконференцзв’язку.

Зупинення роботи через відсутність організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, обставини невідворотної сили або інші обставини розглядайте як простій (ст. 34 КЗпП). Таке зупинення можливе, лише якщо з об’єктивних причин неможливо організувати роботу в дистанційному режимі.

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді