Як уряд підтримує вимушених переселенців

Як уряд підтримує вимушених переселенців

Кабмін розпочав програми, щоб підтримати вимушених переселенців — людей, які через активні бойові дії в їхньому регіоні залишили своє житло, втратили роботу та переїхали в безпечні місця на території України.

Зокрема, держава виплачуватиме:

1) допомогу вимушеним переселенцям в розмірі:

  • 2000 грн — для дорослого;
  • 3000 грн — для дітей та осіб з інвалідністю.

Виплату нараховуватимуть щомісяця протягом воєнного стану та один місяць після його скасування. Заяву на отримання допомоги переселенці мають подавати особисто до органів соціального захисту населення, уповноваженої особи громади чи ЦНАПу або за допомогою порталу чи додатку «Дія»;

2) компенсацію роботодавцям, які працевлаштовуватимуть внутрішніх переселенців, — 6500 грн на місяць за кожну особу. Кошти виплачуватимуть за заявкою роботодавців упродовж перших двох місяців з початку працевлаштування. Роботодавці, які уклали відповідні трудові контракти, мають зареєструвати дані про працівників через застосунок «Дія» або подати заявку на виплату до Державної служби зайнятості. Це можна зробити не раніше ніж за п’ять днів після оформлення працівника. Кошти перераховують роботодавцеві за повний місяць роботи працівника;

3) компенсацію родинам, які прихистили в своїх домівках вимушених переселенців. А саме: відшкодує їм комунальні платежі — по 450 грн на особу.

Джерело: Урядовий портал

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.
Нагадуємо, що передплатникам
друкованних видань «Головбух: БЮДЖЕТ» та/або «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА»
усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу та вам потрібна консультація експерта
чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
64120

Військовий збір 2024

Військовий збір наповнює державний бюджет, тож для місцевих бюджетів він не відіграє особливої ролі. Однак бухгалтери держорганів, ОМС, бюджетних установ мають знати правила його утримання із доходів, що нараховують держслужбовцям, посадовим особам місцевого самоврядування, працівникам чи іншим фізичним особам.
9882

Основні засоби 2024

Основні засоби це матеріальні активи, без яких жодна установа, держорган, ОМС функціонувати не зможе. Та не усі матеріальні активи є основними засобами. Розглянемо детальніше, що таке основні засоби установи та які вони бувають у 2024 році.
170367

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді