Як не платити комуналку за зруйноване майно

Як не платити комуналку за зруйноване майно

Кабмін прийняв постанову «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» від 05.03.2022 № 206. За цією постановою до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється:

  • нараховувати та стягувати неустойки (штрафи, пені), інфляційні нарахування, проценти річних, нараховані на заборгованість, утворену за несвоєчасне або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;
  • припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг населенню в разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Ця постанова не звільняє споживачів від сплати за надані комунальні послуги. Тобто, якщо зараз не маєте можливості сплачувати комуналку, можете цього не робити. Але доведеться сплатити накопичений борг після закінчення воєнного стану. Пеню та штрафи на такий борг не нараховуватимуть.

Тому зараз зафіксуйте пошкодження будівлі та викличте ДСНС. Службовці усунуть наслідки пошкоджень і складуть відповідний акт. Також можете подати до райдержадміністрації заяву щодо складення акта обстеження житла.

Дотримуйтесь такого алгоритму дій:

  1. Зберіть усі докази, які фіксують пошкодження: фото та відеофіксацію пошкодженої нерухомості, акт про руйнування майна, свідчення сусідів.
  2. Подайте до поліції заяву про злочин. До заяви додайте перелічені докази руйнування майна. Правоохоронці нададуть витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
  3. Завантажте всі матеріали на сайт «Росія заплатить».. Цей портал збирає докази злочинів РФ для оцінки збитків і подальшого їх відшкодування.
  4. Борг за комуналку також уключіть до суми відшкодування. Адже саме через воєнні дії не було можливості проживати у власній оселі та сплачувати за комунальні послуги.
Джерело: Постанова КМУ від 05.03.2022 № 206

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.
Нагадуємо, що передплатникам
друкованних видань «Головбух: БЮДЖЕТ» та/або «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА»
усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу та вам потрібна консультація експерта
чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларації та звіти подавайте після закінчення війни: прийнято закони

7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
9248

Послаблення авансових обмежень: нові правила передоплати від урядовців

⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
3786

Карантинні обмеження для бюджетних установ

З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
999

ТОП-10 найкорисніших матеріалів: не пропустіть важливе

Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.
1869