Як індексують пенсії під час війни та якою буде мінімальна пенсія

Як індексують пенсії під час війни та якою буде мінімальна пенсія

З 01.03.2022 для індексації пенсії перерахують розмір раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої зарплати/доходу в Україні, який враховують для обчислення пенсії.

Для цього застосують коефіцієнт 1,14. Якщо розмір індексації/збільшення пенсії не досягає 100 грн — встановлять щомісячну доплату до пенсії в сумі, якої бракує. Доплату враховуватимуть під час подальших перерахунків пенсії.

Військовослужбовцям пенсії за вислугу років, пенсії з інвалідності, пенсії в разі втрати годувальника індексуватимуть з урахуванням зазначеного коефіцієнта у межах максимального розміру пенсії. Пенсії з інвалідності, що настала через каліцтво чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, також проіндексують з урахуванням коефіцієнта 1,14.

Також визначили мінімальний розмір пенсії. Зокрема, якщо розмір пенсії за віком та пенсії для осіб з інвалідністю І групи не досягає 2300 грн — надаватимуть щомісячну доплату до пенсії в сумі, якої бракує. Доплату враховуватимуть під час подальших перерахунків пенсій.

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.

У разі, якщо ви передплатник
наших друкованних видань - усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу
та
вам потрібна консультація експертачи детальніша інформаційна підтримка,
ви можете передплатити
наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум на 2023 рік

Прожитковий мінімум протягом 2023 року не змінювався. Одне значення прожиткового мінімуму на весь рік. Який він та як перерахувати без помилок усі пов’язані з ним показники – у цьому огляді.
70596

Розрахунок пенсії в Україні – 2023

Після пенсійної реформи на розмір пенсії впливають страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
47371

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
40090