Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
Прожитковий мінімум протягом 2023 року не змінювався. Одне значення прожиткового мінімуму на весь рік. Який він та як перерахувати без помилок усі пов’язані з ним показники – у цьому огляді.
Дана робота присвячена питанням нарахування пенсій для службовців, які працюють в місцевому самоврядуванні.
Мінімальна зарплата змінюється щороку й 2022 не виняток. Якою є тепер “мінімалка” та як вона зміниться впродовж року, на які виплати у бюджетників впливає, про мінімальний ЄСВ, мінімальну пенсію, “зрівнялівку” й тарифні розряди бюджетників – у даному огляді.
Чи є насьогодні одноразова допомога при виході на пенсію посадовця або службовця в органах місцевого самоврядування? Відповідь у консультації.
Посадовці органів місцевого самоврядування (ОМС) і держслужбовці мають багато чого спільного. Чи є можливість посадовцю ОМС отримувати пенсію таку ж, як у держслужбовця у минулому?
З 1 січня 2021 р. у частини держслужбовців, які маючи право на пенсію держслужбовця продовжили працювати, з’являються права призначити собі ще раз пенсію. Можливо, такий перерахунок пенсії державним службовцям у 2021 році буде вигіднішим за звичайну пенсію. Оглянемо ці зміни.
Усі видатки, які проводять бюджетні установи, розмежовані за економічною суттю платежу. Для цього використовують коди економічної класифікації видатків бюджету (КЕКВ). Установа може використовувати кошти лише на ті цілі, на які планувала, за напрямами, визначеними в Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету.