Кого з держслужбовців чекає покарання за виїзд закордон

Депутати хочуть встановити кримінальну відповідальність особам, які не виконають вимоги щодо повернення в Україну після введення воєнного стану

Кому з держслужбовців чекає покарання за виїзд закордон

У Парламенті зареєстровано законопроєкт № 7265. Автори проєкту пропонують внести зміни, які забезпечать повноцінне функціонування сил оборони України, органів державної влади та органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану.

Депутати пропонують зобов'язати осіб, зокрема, керівників органів державної влади та їх заступників, народних депутатів України, сільських, селищних, міських голів, працівників правоохоронних органів України, суддів, суддів Конституційного Суду України, прокурорів, які перебувають за межами України, у разі введення в Україні або в окремих її місцевостях воєнного стану, за відсутності поважних причин повернутися в Україну.

Поважними причинами, відповідно до цієї статті, будуть:

· заборона на виїзд з країни перебування;

· стихійні лиха;

· катастрофи;

· аварії;

· відрядження;

· перебування на стаціонарному лікуванні;

· інші обставини, які перешкоджають виїзду з країни перебування.

Пропонується, що під час дії воєнного стану такі особи зобов'язані будуть повернутися в Україну не пізніше, ніж через 15 днів з дня, коли набере чинність Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Закону України «Про правовий режим воєнного стану» щодо встановлення відповідальності за невиконання вимог закону щодо повернення в Україну після введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях».

Якщо документ ухвалять, він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.

У разі, якщо ви передплатник
наших друкованних видань - усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу
та
вам потрібна консультація експертачи детальніша інформаційна підтримка,
ви можете передплатити
наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Посадові оклади працівників державної служби 2024

Посадові оклади державних службовців та оплата їх праці у 2024 році буде здійснюватися за новими правилами. Що саме змінюється та якими будуть посадові оклади працівників державної служби – в нашій статті.
61037

Посадові оклади за ЄТС 2023 – тарифна сітка

Посадові оклади ЄТС не збільшувалися у 2023 році. Єдина тарифна сітка з 1 січня до 31 грудня 2023 року базується на першому тарифному розряді в розмірі 2893 грн.
403060

Державна служба в умовах воєнного стану: соцпакет, обмеження та заохочення

Державна служба: ►►► закон про держслужбу ►►► мотиви зайняття посади державної служби ►►► зарплата та надбавки держслужбовцям ►►► соціальні гарантії держслужбовцям ►►► держслужба в умовах воєнного стану.
44685

Чи проводити щорічну оцінку в ОМС

Чи проводиться зараз щорічна оцінка виконання посадовців ОМС? Чи заміняє атестація щорічну оцінку? Ці та інші пов’язані питання – в консультації.
5385