Діяльність новоствореного комунального некомерційного закладу охорони здоров’я, перетвореного на комунальне некомерційне підприємство, можуть фінансувати як за бюджетні кошти, так і за кошти юридичних та фізичних осіб.
Установи та організації, які фінансують з бюджету, визначають умови оплати праці працівників за постановою КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 №1298.
Заклади охорони здоров’я, які за організаційно-правовою формою функціонують як комунальні некомерційні підприємства, визначають умови і розміри оплати праці у колективному договорі. У ньому вони мають дотримати норми законодавства, генеральної, галузевої та територіальної угод (ст. 15 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР, далі — Закон № 108).
Законодавство не забороняє підприємствам, які визначають умови оплати праці працівників охорони здоров’я, враховувати у колективному договорі гарантії, встановлені, зокрема, наказом Мінпраці та МОЗ «Про впорядкування Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005 №308/519.
Однак оплату праці працівників госпрозрахункові підприємства мають фінансувати за рахунок частини доходу та інших коштів, які отримують від своєї господарської діяльності (ст. 4 Закону № 108).
Тож аби визначити умови і розміри оплати праці своїх працівників, заклади охорони здоров’я, які функціонують як комунальні некомерційні підприємства, мають враховувати свої фінансові можливості.
За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області