Як некомерційним закладам охорони здоров’я визначити умови оплати праці працівників

Діяльність новоствореного комунального некомерційного закладу охорони здоров’я, перетвореного на комунальне некомерційне підприємство, можуть фінансувати як за бюджетні кошти, так і за кошти юридичних та фізичних осіб.

Установи та організації, які фінансують з бюджету, визначають умови оплати праці працівників за постановою КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 №1298.

Заклади охорони здоров’я, які за організаційно-правовою формою функціонують як комунальні некомерційні підприємства, визначають умови і розміри оплати праці у колективному договорі. У ньому вони мають дотримати норми законодавства, генеральної, галузевої та територіальної угод (ст. 15 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР, далі — Закон № 108).

Законодавство не забороняє підприємствам, які визначають умови оплати праці працівників охорони здоров’я, враховувати у колективному договорі гарантії, встановлені, зокрема, наказом Мінпраці та МОЗ «Про впорядкування Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005 №308/519.

Однак оплату праці працівників госпрозрахункові підприємства мають фінансувати за рахунок частини доходу та інших коштів, які отримують від своєї господарської діяльності (ст. 4 Закону № 108).

Тож аби визначити умови і розміри оплати праці своїх працівників, заклади охорони здоров’я, які функціонують як комунальні некомерційні підприємства, мають враховувати свої фінансові можливості.

За інформацією Управління Держпраці у Кіровоградській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2024

З 01.01.2024 буде відновлено дію Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII (далі – Закон № 1282) і, відповідно, Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2023 № 1078 (далі – Порядок № 1078).
1404

Грошове забезпечення військовослужбовців 2024

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців 2024 року, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся з даної публікації.
7370

Погодинна оплата праці: особливості

Як впровадити погодинну оплату праці, які показники необхідні для розрахунку зарплати за такої оплати праці, як бути з мінімалкою та мінімальною базою ЄСВ, як оплачується погодинна викладацька робота? Відповіді – у даному огляді.
71176

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
742

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3237