Доплати, надбавки, премії під час війни: більше прав, менше гарантій
Під час проведення атестації робочих місць за умовами праці (далі — атестація) керуються:
- Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, що затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 № 442;
- Методичними рекомендаціями щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, що затверджені постановою Мінпраці від 01.09.1992 № 41.
Атестацію проводить атестаційна комісія, склад і повноваження якої визначають наказом по підприємству. Строки атестації передбачають у колективному договорі. Але в будь-якому разі атестацію проводять не рідше ніж раз на п’ять років.
За докорінної зміни умов і характеру праці проводять позачергову атестацію. Результати атестації чинні впродовж п’яти років після їх затвердження до дати видання наказу про результати проведення чергової атестації. Відповідальність за своєчасне проведення атестації несе керівник підприємства.
Чинні нормативно-правові акти, які регулюють питання проведення атестації, не передбачають її відтермінування та продовження строків дії у зв’язку з введенням воєнного стану.
За інформацією Держпраці у Полтавській області
Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахового видання «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» на рік. Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!