У Класифікаторі професій немає потрібної назви посади: що робити

Теми:

Мінсоцполітики роз’яснило, як визначити назву посади/професії за правилами розширення/уточнення назв посад.

Аби зазначити у штатному розписі назви посад/професій, установи користуються Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженим наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 (далі — Класифікатор професій).

Пошук по класифікатору професій

Якщо у Класифікаторі професій немає назви посади, яка відповідає покладеним на працівника обов’язкам, установі слід:

  • обрати найближчу за змістом назву професії;
  • зазначити в посадовій інструкції працівника всі особливості роботи за посадою.

Коли установа розширює назви посад/професій, вона може використовувати терміни і слова, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності. Єдина умова — виклад назви посади/професії має бути лаконічним (прим. 2 Додатка В до Класифікатора професій).

Приміром, Класифікатор професій містить посади:

  • «Консультант» з кодом 2419.2 — професійне угрупування «Професіонали у сфері маркетингу, ефективності господарської діяльності, раціоналізації виробництва, інтелектуальної власності та інноваційної діяльності»;
  • «Аудитор» та «Консультант з податків і зборів» з кодом 2411.2 — професійне угрупування «Аудитори та кваліфіковані бухгалтери».

Оскільки за правилами розширення код базової посади/професії зберігають, від зазначених назв посад можна утворити назви:

  • «Консультант у сфері оподаткування та бухгалтерського обліку» (код 2419.2);
  • «Аудитор у сфері оподаткування та бухгалтерського обліку» (код 2411.2) та «Консультант з податків і зборів та бухгалтерського обліку» (код 2411.2).

Установа має право самостійно визначати назви посад/професій, які вона вказує у штатному розписі, але ці назви мають відповідати Класифікатору професій (ст. 64 ГК).

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 07.02.2019 № 21/0/191-19

У Класифікаторі професій немає потрібної назви посади: що робити

Читайте також, як установлюватимуть:

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання — у консультації
17116

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
302

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
28617

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29812

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді