У Класифікаторі професій немає потрібної назви посади: що робити

Теми:

Мінсоцполітики роз’яснило, як визначити назву посади/професії за правилами розширення/уточнення назв посад.

Аби зазначити у штатному розписі назви посад/професій, установи користуються Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженим наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 (далі — Класифікатор професій).

Пошук по класифікатору професій

Якщо у Класифікаторі професій немає назви посади, яка відповідає покладеним на працівника обов’язкам, установі слід:

  • обрати найближчу за змістом назву професії;
  • зазначити в посадовій інструкції працівника всі особливості роботи за посадою.

Коли установа розширює назви посад/професій, вона може використовувати терміни і слова, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності. Єдина умова — виклад назви посади/професії має бути лаконічним (прим. 2 Додатка В до Класифікатора професій).

Приміром, Класифікатор професій містить посади:

  • «Консультант» з кодом 2419.2 — професійне угрупування «Професіонали у сфері маркетингу, ефективності господарської діяльності, раціоналізації виробництва, інтелектуальної власності та інноваційної діяльності»;
  • «Аудитор» та «Консультант з податків і зборів» з кодом 2411.2 — професійне угрупування «Аудитори та кваліфіковані бухгалтери».

Оскільки за правилами розширення код базової посади/професії зберігають, від зазначених назв посад можна утворити назви:

  • «Консультант у сфері оподаткування та бухгалтерського обліку» (код 2419.2);
  • «Аудитор у сфері оподаткування та бухгалтерського обліку» (код 2411.2) та «Консультант з податків і зборів та бухгалтерського обліку» (код 2411.2).

Установа має право самостійно визначати назви посад/професій, які вона вказує у штатному розписі, але ці назви мають відповідати Класифікатору професій (ст. 64 ГК).

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 07.02.2019 № 21/0/191-19

У Класифікаторі професій немає потрібної назви посади: що робити

Читайте також, як установлюватимуть:

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14329

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9913

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13046

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді