ФСС пильно контролюватиме виплату лікарняних та відновить планові перевірки роботодавців

ФСС розробляє та впроваджує заходи, аби налагодити ефективний контроль за виплатами лікарняних. Зокрема, він пильніше аналізуватиме, чи обгрунтовано лікарі видають/продовжують листки непрацездатності.

ФСС компенсує застрахований особі від 50% до 100% втраченого за період хвороби заробітку. Якщо листок непрацездатності лікарі видали неправомірно, це завдає збитки усій солідарній системі соціального страхування.

Скачати заяву-розрахунок лікарняних

Застраховані особи, які потребують допомоги, не повинні відчути, що ФСС посилено моніторить та аналізує видані і продовжені листки непрацездатності. Тож ФСС планує покращити взаємовідносини між закладами охорони здоров’я, працівниками і роботодавцями.

Лікарняні за листками непрацездатності нараховує страхувальник (роботодавець). Тому з березня 2019 року ФСС відновлює планові перевірки страхувальників. Під час перевірок ФСС зосередить увагу на питанні, чи за цільовим призначенням роботодавці використовують кошти Фонду.

ФСС вдосконалив систему контролю страхувальників. Тепер він застосовуватиме нові ризикоорієнтовані підходи, які зменшуватимуть навантаження на страхувальників (роботодавців) та упередять можливі порушення.

За інформацією Фонду соціального страхування України

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71725

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132052

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15193

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді