Фахівці ФСС повідомили, що за підсумками 2018 року середній розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності зріс на 31,9%. Відтак ФСС не зможе своєчасно профінансувати Заяви-розрахунки, оскільки коштів не вистачає.
Нагадаємо, що законодавство чітко визначає строки призначення та надання виплат за листками непрацездатності, зокрема:
- листок непрацездатності по вагітності та пологах установа розглядає не довше ніж 10 днів з дня його надходження;
- документи для призначення допомоги на поховання установа розглядає 1 день з моменту їх подання;
- Заяву-розрахунок установа подає до ФСС не пізніше ніж за 5 р. дн. з дати прийняття рішення про оплату листка непрацездатності, а ФСС фінансує виплати за цією заявою протягом 10 р. дн. після її надходження;
- Повідомлення про проведення виплат за заявою-розрахунком установа направляє до ФСС протягом місяця з моменту виплати коштів.
Якщо кошти за Заявою-розрахунком надійшли, але працівнику не виплачені, і установа не поінформувала ФСС про їх виплату протягом 3 місяців, ФСС перевірить, на які цілі установа використала ці кошти (п. 11 Порядку № 12).
Однак, якщо кошти за Заявою-розрахунком від ФСС своєчасно не надійшли, установа не має підстав направляти Повідомлення про проведення виплати.
Звертаємо увагу! Якщо Заяву-розрахунок ФСС не профінансував вчасно, направте до ФСС запит щодо причини відсутності фінансування.
Працівникам, які скаржаться на несвоєчасну оплату лікарняних, повідомте, що ФСС затримує виплату коштів. Посилайтесь на інформацію з офіційного сайту ФСС та ознайомте їх із поданим до ФСС запитом.
За інформацією Фонду соціального страхування України
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало