ФСС затримує фінансування лікарняних

Фахівці ФСС повідомили, що за підсумками 2018 року середній розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності зріс на 31,9%. Відтак ФСС не зможе своєчасно профінансувати Заяви-розрахунки, оскільки коштів не вистачає.

Нагадаємо, що законодавство чітко визначає строки призначення та надання виплат за листками непрацездатності, зокрема:

  • листок непрацездатності по вагітності та пологах установа розглядає не довше ніж 10 днів з дня його надходження;
  • документи для призначення допомоги на поховання установа розглядає 1 день з моменту їх подання;
  • Заяву-розрахунок установа подає до ФСС не пізніше ніж за 5 р. дн. з дати прийняття рішення про оплату листка непрацездатності, а ФСС фінансує виплати за цією заявою протягом 10 р. дн. після її надходження;
  • Повідомлення про проведення виплат за заявою-розрахунком установа направляє до ФСС протягом місяця з моменту виплати коштів.

Якщо кошти за Заявою-розрахунком надійшли, але працівнику не виплачені, і установа не поінформувала ФСС про їх виплату протягом 3 місяців, ФСС перевірить, на які цілі установа використала ці кошти (п. 11 Порядку № 12).

Однак, якщо кошти за Заявою-розрахунком від ФСС своєчасно не надійшли, установа не має підстав направляти Повідомлення про проведення виплати.

Звертаємо увагу! Якщо Заяву-розрахунок ФСС не профінансував вчасно, направте до ФСС запит щодо причини відсутності фінансування.

Працівникам, які скаржаться на несвоєчасну оплату лікарняних, повідомте, що ФСС затримує виплату коштів. Посилайтесь на інформацію з офіційного сайту ФСС та ознайомте їх із поданим до ФСС запитом.

За інформацією Фонду соціального страхування України

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71466

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
131831

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
13893

Розрахунок компенсації за невикористану відпустку

✔️Коли виплачується компенсація за невикористану відпустку? ✔️Чи компенсувати невикористані відпустки під час воєнного стану? ✔️Як обчислити компенсацію за невикористану відпустку та провести розрахунок відпускних при звільненні? ✔️Як у 2024 році порахувати компенсацію відпустки, право на яку здобуто у 2023 році та раніше?
347744

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді