Мінфін, аби виконати норми БК, затвердив Методичні рекомендації зі середньострокового планування місцевих бюджетів на 2019 рік.
Ними користуватимуться місцеві фіноргани (ОМС), коли складатимуть:
- проекти рішень про місцевий бюджет на 2020 рік;
- прогноз місцевого бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди — 2021-2022 роки.
Проект рішення про місцевий бюджет ОМС мають розробляти відповідно до Типової форми рішення про місцевий бюджет, затвердженої наказом Мінфіну від 03.08.2018 № 668.
У текстовій частині проекту рішення ОМС мають відображати бюджетні показники, які конкретизуватимуть в додатках, та інші положення, передбачені у Типовій формі. Однак якщо положення не стосуються місцевого бюджету в плановому бюджетному періоді, відображати їх не потрібно.
Прогноз місцевого бюджету на 2021-2022 роки ОМС мають формувати за напрямами:
- загальна частина;
- основні індикативні прогнозні показники місцевого бюджету;
- дохідна спроможність місцевого бюджету;
- фінансове забезпечення пріоритетних напрямів розвитку;
- реалізація інвестиційних програм/проектів;
- управління місцевим боргом та ліквідністю бюджету;
- міжбюджетні відносини.
Однак перелік цих напрямів та показників не є вичерпним. Орган, який складає прогноз, може розкривати іншу інформацію, яку вважає за доцільне.
Аби скоординувати бюджетний процес та узгодити дії між його учасниками, ОМС можуть складати орієнтовний поетапний план дій, яким чином вони розроблятимуть проекти та прогнози місцевого бюджету. У плані дій ОМС мають вказати граничні терміни/строки виконання цих дій та відповідальних виконавців.
Джерело: Наказ Мінфіну від 29.03.2019 № 130.