Як ОМС плануватимуть місцеві бюджети у 2019 році: методрекомендації Мінфіну

Мінфін, аби виконати норми БК, затвердив Методичні рекомендації зі середньострокового планування місцевих бюджетів на 2019 рік.

Ними користуватимуться місцеві фіноргани (ОМС), коли складатимуть:

  • проекти рішень про місцевий бюджет на 2020 рік;
  • прогноз місцевого бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди — 2021-2022 роки.

Проект рішення про місцевий бюджет ОМС мають розробляти відповідно до Типової форми рішення про місцевий бюджет, затвердженої наказом Мінфіну від 03.08.2018 № 668.

У текстовій частині проекту рішення ОМС мають відображати бюджетні показники, які конкретизуватимуть в додатках, та інші положення, передбачені у Типовій формі. Однак якщо положення не стосуються місцевого бюджету в плановому бюджетному періоді, відображати їх не потрібно.

Прогноз місцевого бюджету на 2021-2022 роки ОМС мають формувати за напрямами:

  • загальна частина;
  • основні індикативні прогнозні показники місцевого бюджету;
  • дохідна спроможність місцевого бюджету;
  • фінансове забезпечення пріоритетних напрямів розвитку;
  • реалізація інвестиційних програм/проектів;
  • управління місцевим боргом та ліквідністю бюджету;
  • міжбюджетні відносини.

Однак перелік цих напрямів та показників не є вичерпним. Орган, який складає прогноз, може розкривати іншу інформацію, яку вважає за доцільне.

Аби скоординувати бюджетний процес та узгодити дії між його учасниками, ОМС можуть складати орієнтовний поетапний план дій, яким чином вони розроблятимуть проекти та прогнози місцевого бюджету. У плані дій ОМС мають вказати граничні терміни/строки виконання цих дій та відповідальних виконавців.

Джерело: Наказ Мінфіну від 29.03.2019 № 130.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
33567

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1566

Реєстрація бюджетних зобов’язань: робочі ситуації

Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
34640

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
342840

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді