Як ОМС плануватимуть місцеві бюджети у 2019 році: методрекомендації Мінфіну

Мінфін, аби виконати норми БК, затвердив Методичні рекомендації зі середньострокового планування місцевих бюджетів на 2019 рік.

Ними користуватимуться місцеві фіноргани (ОМС), коли складатимуть:

  • проекти рішень про місцевий бюджет на 2020 рік;
  • прогноз місцевого бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди — 2021-2022 роки.

Проект рішення про місцевий бюджет ОМС мають розробляти відповідно до Типової форми рішення про місцевий бюджет, затвердженої наказом Мінфіну від 03.08.2018 № 668.

У текстовій частині проекту рішення ОМС мають відображати бюджетні показники, які конкретизуватимуть в додатках, та інші положення, передбачені у Типовій формі. Однак якщо положення не стосуються місцевого бюджету в плановому бюджетному періоді, відображати їх не потрібно.

Прогноз місцевого бюджету на 2021-2022 роки ОМС мають формувати за напрямами:

  • загальна частина;
  • основні індикативні прогнозні показники місцевого бюджету;
  • дохідна спроможність місцевого бюджету;
  • фінансове забезпечення пріоритетних напрямів розвитку;
  • реалізація інвестиційних програм/проектів;
  • управління місцевим боргом та ліквідністю бюджету;
  • міжбюджетні відносини.

Однак перелік цих напрямів та показників не є вичерпним. Орган, який складає прогноз, може розкривати іншу інформацію, яку вважає за доцільне.

Аби скоординувати бюджетний процес та узгодити дії між його учасниками, ОМС можуть складати орієнтовний поетапний план дій, яким чином вони розроблятимуть проекти та прогнози місцевого бюджету. У плані дій ОМС мають вказати граничні терміни/строки виконання цих дій та відповідальних виконавців.

Джерело: Наказ Мінфіну від 29.03.2019 № 130.

тест для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації бюджетної установи. А після набуття чинності наказу Мінфіну від 18.01.2024 № 23 додатково Казначейство у тримісячний строк переукладатиме з клієнтами договори про здійснення розрахунково-касового обслуговування. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
38390

Реєстраційна картка учасника бюджетного процесу в ІАС «LOGICA» – заповнення з експертом

У консультації про заповнення електронної форми реєстраційної картки, яка використовується для реєстрації учасників бюджетного процесу. Розглянемо, хто і який розділ заповнює та як заповнити кожне поле форми.
1902

Типова програмна класифікація видатків та кредитування місцевих бюджетів

Програмна класифікація видатків та кредитування місцевого бюджету, відповідно до вимог частини другої статті 10 Бюджетного кодексу України, формується місцевим фінансовим органом за пропозиціями, поданими головними розпорядниками бюджетних коштів під час складання проекту рішення про місцевий бюджет у бюджетних запитах.
11950

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету 2025

Складають паспорт бюджетної програми місцевого бюджету усі головні розпорядники за коштами місцевого бюджету. Розкажемо про особливості заповнення, внесення змін та термін затвердження.
53531

Як підготувати бюджетний запит на 2025 рік

Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
25808

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді