Як ОМС плануватимуть місцеві бюджети у 2019 році: методрекомендації Мінфіну

Мінфін, аби виконати норми БК, затвердив Методичні рекомендації зі середньострокового планування місцевих бюджетів на 2019 рік.

Ними користуватимуться місцеві фіноргани (ОМС), коли складатимуть:

  • проекти рішень про місцевий бюджет на 2020 рік;
  • прогноз місцевого бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди — 2021-2022 роки.

Проект рішення про місцевий бюджет ОМС мають розробляти відповідно до Типової форми рішення про місцевий бюджет, затвердженої наказом Мінфіну від 03.08.2018 № 668.

У текстовій частині проекту рішення ОМС мають відображати бюджетні показники, які конкретизуватимуть в додатках, та інші положення, передбачені у Типовій формі. Однак якщо положення не стосуються місцевого бюджету в плановому бюджетному періоді, відображати їх не потрібно.

Прогноз місцевого бюджету на 2021-2022 роки ОМС мають формувати за напрямами:

  • загальна частина;
  • основні індикативні прогнозні показники місцевого бюджету;
  • дохідна спроможність місцевого бюджету;
  • фінансове забезпечення пріоритетних напрямів розвитку;
  • реалізація інвестиційних програм/проектів;
  • управління місцевим боргом та ліквідністю бюджету;
  • міжбюджетні відносини.

Однак перелік цих напрямів та показників не є вичерпним. Орган, який складає прогноз, може розкривати іншу інформацію, яку вважає за доцільне.

Аби скоординувати бюджетний процес та узгодити дії між його учасниками, ОМС можуть складати орієнтовний поетапний план дій, яким чином вони розроблятимуть проекти та прогнози місцевого бюджету. У плані дій ОМС мають вказати граничні терміни/строки виконання цих дій та відповідальних виконавців.

Джерело: Наказ Мінфіну від 29.03.2019 № 130.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Бюджетні кошти на Є-дата

Дізнайтеся нюанси та строки оприлюднення інформації про використання бюджетних коштів на веб-порталі Є-data, аби уникнути штрафів і відповідальності за Є-data 2024 року.
100250

Коди бюджетної класифікації доходів

Коди бюджетної класифікації доходів (КБД) важливо знати всім суб’єктам господарювання, включаючи й бюджетні установи, адже всі сплачують податки, збори, інші обов’язкові платежі до державного чи місцевого бюджетів.
40763

Реєстраційна картка для отримання КЕП – бланк та зразок

Реєстраційна картка для юридичної особи для отримання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) змінювалися неодноразово. У публікації – актуальна реєстраційна картка для електронних ключів - бланк і зразок її заповнення.
68107

Витрати на освітню субвенцію у 2024 році

Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
3776

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді