Працівник захворів під час відпустки: як розрахувати відпускні

Якщо працівник захворів та засвідчив це листком непрацездатності, роботодавець має перенести щорічну відпустку на інший період або продовжити її (ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

У цьому випадку роботодавець зобов’язаний:

  • погодити з працівником строки, на які він перенесе або продовжить відпустку;
  • оформити новий наказ/розпорядження на підставі листка тимчасової непрацездатності та заяви працівника.

Скачати заяву-розрахунок лікарняних

Якщо дата продовженої відпустки припадає на наступний місяць після її первинного надання, здійсніть новий розрахунок середньої зарплати. Для цього керуйтеся Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 № 100, а саме:

  • врахуйте виплати працівнику за останні 12 к. міс. його роботи перед місяцем відпустки;
  • сторнуйте суму відпускних, що припадають на дні тимчасової непрацездатності працівника;
  • нарахуйте допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;
  • нарахуйте суму відпускних за к. дні продовженої відпустки, виходячи з нової середньої зарплати.

Аби оплатити час продовженої відпустки, під час розрахунку середньої заробітної плати врахуйте суму допомоги із тимчасової непрацездатності.

Джерело: Лист Мінсоцполітики «Щодо розрахунку відпускних у випадку хвороби працівника у відпустці» від 21.03.2019 № 369/0/206-19

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
152544

Індексація зарплати 2024

У 2024 році відновлена індексація зарплати. Які правила для нарахування індексації у 2024 році, як індексувати зарплату протягом 2024 року, якщо оклад змінюється та якщо не змінювався – дивиться приклади та пояснення від експерта.
46630

Зарплата працівників вищої освіти 2024

Зарплата викладачів 2024: тарифна сітка на 2024 рік з окладами працівників освіти ➤ інші схеми посадових окладів викладачів ➤ доплати і надбавки ➤ погодинна оплата праці працівників вищої освіти➤ приклади нарахування зарплати викладачам
243215

Оплата електронного лікарняного в бюджетній установі: алгоритм

Розглянемо, як здійснюється оплата е-лікарняного за рахунок роботодавця і які основні моменти потрібно врахувати бухгалтеру, якщо оплата лікарняного здійснюється в межах перших 5 днів тимчасової непрацездатності.
12852

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
233398

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді