Чи обов’язково вести журнал реєстрації листків непрацездатності

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Відомості про видані листки непрацездатності заклад охорони здоров’я вносить до журналу реєстрації листків непрацездатності.

Для страхувальників ведення такого журналу нормативно-правові акти про загальнообов’язкове державне соціальне страхування не передбачають.

Фахівці ФСС зазначають, що ведення такого журналу для страхувальників з великою кількістю працівників може стати доцільним, оскільки мінімізує конфліктні ситуації. Адже в такому журналі можна фіксувати дату:

  • отримання листка непрацездатності від працівника;
  • передачі його на розгляд до комісії із соціального страхування;
  • передачі бухгалтерії документів, необхідних для нарахування матеріального забезпечення;
  • подачі до ФСС заяви-розрахунку тощо.

Також подібний журнал може вести і бухгалтерія в частині реєстрації отриманих документів від комісії із соціального страхування.

За інформацією ФСС

Чи обов’язково вести журнал реєстрації листків непрацездатності
Микола Постернакексперт Експертус Головбух
Як виправити заяву-розрахунок, за якою у ФСС замовили більше ніж потрібно? Що маєте зробити, якщо кошти вже надійшли? Як ФСС покарає за те, що не повернули йому зайве?

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Акт списання основних засобів – бланк та зразок

Якщо основний засіб вибуває з установи через його ліквідацію або часткову ліквідацію, таке вибуття оформляють актом. Акт списання буває чотирьох видів. Наразі поговоримо про акт списання основних засобів.
92633

Цивільно-правовий договір з працівником – зразок

Поговоримо про ЦПД договір – визначення, лікарняні, ЄСВ, термін дії, а також небезпечні формулювання, що можуть призвести до штрафів. Розглянемо, що краще: трудовий або цивільно-правовий договір, приклади оподаткування. Наводимо зразок договору.
276890

Акт приймання-передачі – бланк | зразок

✔️ Акт приймання-передачі основних засобів, майна, робіт, послуг має не одну форму. ✔️ Коли та яку застосовувати 2023 року, а також їх бланки та зразки – у статті.
255369

Видаткова накладна – бланк | зразок

Видаткова накладна – це первинний документ, який дає змогу обліковувати рух матеріальних цінностей, тож використовують бланк чи не всі установи. І хоча бухгалтери мають з нею справу мало не щодня, запитань щодо заповнення багато. Відповімо на найбільш поширені та дамо зразок.
104989