Наявний склад для зберігання пального — чи є платником акцизного податку

Суб’єкта господарювання, який використовує пальне виключно для потреб власного споживання, з 01.07.2019 вважають особою, що реалізує пальне, за умови, що він є розпорядником акцизного складу (із ЗІР 116.01).

Не є акцизним складом паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або технічному обладнанні, пристрої.

Також не є акцизним складом приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів за наявності умов:

  • суб’єкт господарювання — власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (1 млн л);
  • використовує пальне виключно для потреб власного споживання;
  • не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Не є акцизним складом пересувним транспортний засіб, що використовує суб’єкт господарювання — не розпорядник акцизного складу, для переміщення на митній території України власного пального для потреб власного споживання.

За таких умов установи, заклади, які мають ємності для зберігання пального в зазначених межах, використовують пальне виключно для потреб власного споживання, не реалізують і не зберігають пальне іншим особам, не вважатимуть особами, які реалізують пальне, а відтак і платниками акцизного податку.

Із ЗІР ДФС 116.01, 116.11

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
222

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25302

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1378

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
215066

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
300776