Прожитковий мінімум депутати хочуть підвищити

Парламентарі рекомендують Уряду проводити розрахунок розміру прожиткового мінімуму з урахуванням фактичних споживчих цін.

Прожитковий мінімум є базовим державним соціальним стандартом, на основі якого визначають державні соціальні гарантії та стандарти, зокрема:

  • посадовий оклад 1-го тарифного розряду за ЄТС;
  • мінімальну пенсію за віком;
  • державні соціальні допомоги та інші соціальні виплати.

►Якою буде мінімальна заробітна плата 2018 року

За даними Мінсоцполітики, законодавчо встановлений прожитковий мінімум у жовтні 2017 року є нижчим від фактичного у 1,8 рази.

Яким буде розмір прожиткового мінімуму 2018 року

Тож зареєстрований Верховній Раді документ рекомендує Кабміну підготувати законопроект про внесення змін до Закону України «Про прожитковий мінімум» щодо вдосконалення методології визначення прожиткового мінімуму та внести його на розгляд Верховної Ради України до 1 квітня 2018 року.

Джерело: сайт Верховної Ради

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
71725

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132052

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15193

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді