
У п’ятницю, 11.10.2019, на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів очільник Мінсоцполітики Юлія Соколовська запропонувала «відв’язати» понад 150 видів соціальних виплат та фінансових показників від прожиткового мінімуму.
На її думку, з розміру прожиткового мінімуму слід визначати лише розмір пенсій та допомоги малозабезпеченим сім’ям. Натомість розмір усіх інших виплат вона запропонувала встановлювати в абсолютних цифрах і переглядати їх розмір щороку під час прийняття Держбюджету.
За її словами, це не призведе до зменшення розміру соцдопомог, а навпаки, — дозволить реально допомогти сім’ям, щоб вони жили не за рівнем бідності.
На засіданні комітету сторони домовилися про проведення громадських та комітетських слухань на цю тему для формалізації пропозиції і оформлення її у відповідний законопроект.
Із сайту Мінсоцполітики
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024 (закон № 10000).
Прожитковий мінімум протягом 2023 року не змінювався. Одне значення прожиткового мінімуму на весь рік. Який він та як перерахувати без помилок усі пов’язані з ним показники – у цьому огляді.
Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію — одноразову грошову допомогу (ОГД) у розмірі 15 мільйонів гривень. Але ряд особливостей значно ускладнює отримання допомоги.
Після пенсійної реформи на розмір пенсії впливають страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.