Соціальні виплати в бухгалтерському обліку бюджетних установ

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Мінфін докладно роз’яснив, як відображати в бухгалтерському обліку соціальні виплати.

Господарські операції бюджетних установ поділяють на обмінні та необмінні.

В обліку витрати за обмінними операціями, пов’язані із виконанням установою своїх повноважень, визначених законодавством, що покриваються за рахунок бюджетних асигнувань, визнають одночасно із зменшенням активу або збільшенням зобов’язання (пп. 3.1 розділу III НП(С)БОДС 135 «Витрати», затвердженого наказом Мінфіну від 18.05.2012 № 568; далі — НП(С)БОДС 135).

Витрати за необмінними операціями визнають одночасно з вибуттям активів (коштів, товарів, робіт, послуг), що призводить до зменшення майбутніх економічних вигід та/або потенціалу корисності, пов’язаних з використанням цього активу, та за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені.

Отже, інформацію про витрати установи формують в бухобліку відповідно до критеріїв їх визнання, ознак і характеристик, а також мети отримання і витрачання коштів. Відображають її на відповідних субрахунках бухгалтерського обліку.

Так, операції з активами та зобов’язаннями в бухобліку відображають відповідно до Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами, затвердженої наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219.

Водночас за потреби, щоб відобразити господарські операції, установи можуть застосовувати не передбачену цим документом кореспонденцію субрахунків. Формуючи власну кореспонденцією, установа має:

  • зберегти єдині методологічні засади, визначені НП(С)БОДС та іншими нормативно-правовими актами з бухобліку;
  • зазначити таку кореспонденцію в розпорядчому документі про облікову політику.

Нагадаємо: установи самостійно визначають облікову політику, а також зміни до неї — за погодженням з головним розпорядником бюджетних коштів.

Лист Мінфіну від 14.09.2017 № 35220-07/10/24609

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити передачу комунального майна ОМС: облік і проведення

Передача комунального майна з балансу на баланс між установами потребує правильного документального оформлення та бухгалтерського обліку. Які акти складати, які проведення застосовувати, як обліковується прийняття майна — розповідємо в статті
42799

Меморіальний ордер № 5: як заповнити правильно

Як і інші господарські операції, нарахування зарплати працівникам бухгалтер відображає в бухгалтерському обліку. Для цього він заповнює меморіальний ордер № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій». Підкажемо, як це зробити правильно
78852

Безоплатна передача основних засобів в бюджетних установах

У бюджетній сфері безоплатна передача – поширене явище. Коли відбувається безоплатна передача основних засобів? Як різнитиметься оцінка активу залежно від ситуації та як відображати ці операції в бухобліку? Розглянемо детальніше.
150119

Списання дебіторської заборгованості у бюджетних установах 2025

Щоб правильно здійснити списання дебіторської заборгованості під час воєнного стану — скористайтеся порадами у статті. Підкажемо, як бути зі списанням дебіторської заборгованості строк позовної давності якої минув. Скачайте приклади проводок і працюйте з легкістю.
49318

Господарський договір бюджетної установи

Господарський договір бюджетної установи — типи, види, істотні умови, порядок укладання та розірвання, перевірки. З якими господарськими договорами зазвичай мають справу бюджетники, чи є в них певні особливості?
24945

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді