Соціальні виплати в бухгалтерському обліку бюджетних установ

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Мінфін докладно роз’яснив, як відображати в бухгалтерському обліку соціальні виплати.

Господарські операції бюджетних установ поділяють на обмінні та необмінні.

В обліку витрати за обмінними операціями, пов’язані із виконанням установою своїх повноважень, визначених законодавством, що покриваються за рахунок бюджетних асигнувань, визнають одночасно із зменшенням активу або збільшенням зобов’язання (пп. 3.1 розділу III НП(С)БОДС 135 «Витрати», затвердженого наказом Мінфіну від 18.05.2012 № 568; далі — НП(С)БОДС 135).

Витрати за необмінними операціями визнають одночасно з вибуттям активів (коштів, товарів, робіт, послуг), що призводить до зменшення майбутніх економічних вигід та/або потенціалу корисності, пов’язаних з використанням цього активу, та за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені.

Отже, інформацію про витрати установи формують в бухобліку відповідно до критеріїв їх визнання, ознак і характеристик, а також мети отримання і витрачання коштів. Відображають її на відповідних субрахунках бухгалтерського обліку.

Так, операції з активами та зобов’язаннями в бухобліку відображають відповідно до Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами, затвердженої наказом Мінфіну від 29.12.2015 № 1219.

Водночас за потреби, щоб відобразити господарські операції, установи можуть застосовувати не передбачену цим документом кореспонденцію субрахунків. Формуючи власну кореспонденцією, установа має:

  • зберегти єдині методологічні засади, визначені НП(С)БОДС та іншими нормативно-правовими актами з бухобліку;
  • зазначити таку кореспонденцію в розпорядчому документі про облікову політику.

Нагадаємо: установи самостійно визначають облікову політику, а також зміни до неї — за погодженням з головним розпорядником бюджетних коштів.

Лист Мінфіну від 14.09.2017 № 35220-07/10/24609

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості бухгалтерського обліку в ОМС

У чому особливості бухгалтерського обліку органів місцевого самоврядування, якою має бути організація бухгалтерського обліку ОМС та облік специфічних для ОМС операцій – у даній експертній статті.
9601

Акт введення в експлуатацію основних засобів

Установа придбала обладнання, тож потрібно скласти акт введення в експлуатацію. Наводимо в статті акт введення в експлуатацію основних засобів, зразок та приклад заповнення
125317

Облік основних засобів 2025: від придбання до списання

У статті поговоримо про облік основних засобів в бюджетних установах. З'ясуємо, як відображати їх придбання, амортизацію, реконструкцію, модернізацію, поліпшення, ремонт, переоцінку вартості, дооцінку й відновлення корисності, уцінку й втрата від зменшення корисності, вибуття та списання в бухобліку
364506

Акт списання основних засобів – бланк та зразок

Якщо основний засіб вибуває з установи через його ліквідацію або часткову ліквідацію, таке вибуття оформляють актом. Акт списання буває чотирьох видів. Наразі поговоримо про акт списання основних засобів
147597

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді