Розрахунки готівкою заборонені — зарплату лише на карткові рахунки

Розрахунки готівкою заборонені — зарплату лише на карткові рахунки

Протягом двох місяців Мінфін має обрати за конкурсом уповноважені банки, через які виплачуватимуть пенсії, грошові допомоги та заробітну плату працівникам бюджетних установ. Наразі їх 38.

Умови для відбору уповноважених банків доповнили ще однією — наявність систем дистанційного обслуговування рахунка, зокрема «клієнт — Інтернет — банк». Тож таких банків стане менше.

Раніше для виплати зарплати на картковий рахунок, відкритий в уповноваженому банку, потрібно було отримати згоду працівника. Тепер згода працівника не потрібна.

Також на картковий рахунок працівника виплачуватимуть аванс на відрядження. Якщо раніше його можна було виплатити готівкою, наразі — лише на картковий рахунок.

На залишок за поточним рахунком, за яким виплачують пенсії, грошові допомоги та заробітну плату працівникам бюджетних установ, нараховували відсотки. Однак розмір їх кожен банк визначав самостійно. Уряд визначив мінімальний розмір — не менше 50% середньозваженої процентної ставки в річному обчисленні за місяць за строковими депозитами, залученими банками у фізичних осіб в національній валюті. Ставку обчислюватимуть за даними НБУ.

Із постанови КМУ «Деякі питання здійснення виплат працівникам бюджетних установ» від 03.11.2019 № 918

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога на оздоровлення: про головне

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних установ зберігається й у 2024 році. Хто має право на таку матеріальну допомогу, як її оформити, розрахувати й оподаткувати – у цьому огляді.
263331

Виплата матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям

Допомога на оздоровлення є додатковим бонусом для тих, хто працює в бюджетній сфері. Умови її виплати в кожній галузі різняться. Має свої особливості і виплата допомоги на оздоровлення державним службовцям.
72045

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
132290

Нарахування лікарняного новоприйнятому працівнику: приклади розрахунків

Працівника щойно прийняли на роботу, а він захворів і подав до установи лікарняний листок. Бухгалтер має обчислити допомогу за цим лікарняним так, щоб не дати шансів перевіряючим із ПФУ чи Держпраці оштрафувати установу. Тож як правильно розрахувати лікарняні новоприйнятому працівнику, якщо відпрацьовано менше місяця або менше 6 місяців?
15665

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді