Штрафи за неоформлену працю: скільки платитиме роботодавець

Якщо роботодавець не уклав тудовий договір з працівником, його чекає сплата штрафу. Відтак, за які саме порушення та скільки доведеться заплатити.

Розрахунок середнього заробітку ►►►

Штрафи за порушення трудового законодавства в основному зменшились

Відповідно до ст. 265 КЗпП у разі виплати зарплати без нарахування та сплати ЄСВ і податків роботодавцю доведеться сплатити штраф у розмірі 10 мінзарплат за кожного працівника.

Відповідно до ст. 41 Кодексу про адмінпорушення якщо роботодавець допустив працівника до роботи без оформлення трудового договору, він заплатить від 8 500 до 17 000 грн.

Відповідно до ст. 188-6 Кодексу про адмінпорушення якщо роботодавець не допустив інспектора праці до перевірки або перешкоджав його діяльності, йому доведеться сплатити від 850 до 1 700 грн штрафу.

Тому Держпраці рекомендує роботодавцям дотримуватися норм трудового законодавства та належним чином оформляти трудові відносини з працівниками.

За матеріалами Держпраці

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка без збереження заробітної плати

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати – інколи єдиний вихід для працівника та роботодавця. Розглянемо, кому надається відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану та якої тривалості.
86331

Щорічна відпустка освітян і науковців – проблемні питання

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
9634

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді