Чи мають ЦПД-виконавці право на соціальні гарантії?

Фахівці Держпраці нагадали умови оплати праці за договорами цивільно-правового характеру.

► Виправляємо помилку в звітності, якщо не нарахували ЄСВ за ЦПД

За договором цивільно-правового характеру виплачують не щомісячну заробітну плату, а винагороду за конкретно виконану роботу. Тобто особа, що працює за договором, отримує гроші в строки, встановлені договором на підставі підписаних актів прийому-передачі наданих послуг (виконаних робіт).

При укладенні цивільно-правових договорів Цивільним кодексом України соціальних гарантій не передбачено. На працівників, які виконують роботи за цивільно-правовим договором не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку та інші локальні акти підприємства. Окрім того таким працівникам:

► Договір підряду ≠ трудові відносини

  • не надають оплачувані відпустки;
  • не нараховують компенсацію за невикористані дні відпустки;
  • не проводять індексацію заробітної плати тощо.

За інформацією Управління Держпраці у Черкаській області

 

меми про бухгалтерів

Працюйте, відпочивайте й не забувайте, що поки ціни у відпустці – працюють знижки на передплату е-журналів «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата».

Поспішайте – даруємо 2000 грн на передплату.

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження в бюджетних установах: оформлення та оплата

Відрядження оплачуються відповідно до умов колективного чи трудового договору. Про останні зміни в оплаті відряджень у бюджетних установах. Про порядок оформлення й оплати відряджень, з прикладами розрахунків – у цьому огляді.
152528

Індексація зарплати 2024

У 2024 році відновлена індексація зарплати. Які правила для нарахування індексації у 2024 році, як індексувати зарплату протягом 2024 року, якщо оклад змінюється та якщо не змінювався – дивиться приклади та пояснення від експерта.
46628

Зарплата працівників вищої освіти 2024

Зарплата викладачів 2024: тарифна сітка на 2024 рік з окладами працівників освіти ➤ інші схеми посадових окладів викладачів ➤ доплати і надбавки ➤ погодинна оплата праці працівників вищої освіти➤ приклади нарахування зарплати викладачам
243208

Оплата електронного лікарняного в бюджетній установі: алгоритм

Розглянемо, як здійснюється оплата е-лікарняного за рахунок роботодавця і які основні моменти потрібно врахувати бухгалтеру, якщо оплата лікарняного здійснюється в межах перших 5 днів тимчасової непрацездатності.
12852

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
233398

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді